• Krajské kolo SOČ: Jedno zlato, dve striebra, tri postupy

• 27. 3. 2024
        • Chceš len čakať, kým maturita príde za tebou? Alebo chceš už teraz ukázať, že vieš aj niečo viac? A že vieš, čo to vlastne chceš v živote robiť? Že si vo svojom fachu jedným z najlepších v rámci kraja či dokonca celého Slovenska? Stredoškolská odborná činnosť (SOČ) ti nastaví zrkadlo! Krajské kolo tejto súťaže potvrdilo, že mnohí študenti našej školy sú hviezdy! Čítaj!
      • Filip Štefko víťazom okresného kola chemickej olympiády

• 27. 3. 2024
        • Hlavnou témou Svetového dňa vody 2024 je zdôraznenie kľúčovej úlohy vody pri podpore medzinárodnej spolupráce a mieru. Čítajte ďalej!

• Krajský bronz z geografickej olympiády pre Ester Leilu Langrovú

• 26. 3. 2024
        • Keď sa povie „pyramídy“, prvá asociácia je azda u každého „Egypt“. Ale viete, že pyramídy sú aj v Európe? Túto záhadu sa pokúsila objasniť Ester Leila Langrová (III. C). A vďaka svojej práci o nich si priviezla bronz z krajského kola geografickej olympiády. Čítajte ďalej!
      • 111 SLOV: Prišla jar...!!!

• 26. 3. 2024
        • ... a preto sme sa rozhodli práve na ňu orientovať tému našej súťaže o dopisovateľskú hviezdu starého gympla 111 SLOV. Chceli sme, aby ste do 111 slov vtesnali svoj vzťah k tomuto ročnému obdobiu. Prišlo mimoriadne veľa príspevkov. Prezradíme, že boli medzi nimi aj mimoriadne kvalitné, ale nespĺňali základné pravidlo – obsahovali (OVEĽA!!!) viac slov, ako je povolený limit (111). No a kto si tentoraz pripíše jednotku zo slovenčiny? Čítajte!
      • Naše basketbalistky strieborné

• 26. 3. 2024
        • Na okresnom kole v basketbale žiačok stredných škôl obsadili naše dievčatá výborné druhé miesto! Nestačili iba na „profesionálky“ zo Strednej športovej školy (SŠŠ) Poprad. Čítajte ďalej!
      • Jakub Čopík ďalším starogymplákom medzi absolútnou slovenskou špičkou
        • Starogymplácki knižní detektívi

• 25. 3. 2024
        • Školská knižnica pri príležitosti Mesiaca knihy pripravila pátraciu súťaž Starogymplácki knižní detektívi. Na žiakov (no aj pedagógov) čakajú v priestoroch školskej knižnice záhady, ktoré budú riešiť v tímoch či individuálne. Víťazný tím bude sladko odmenený. A nielen pre žiakov a učiteľov, ale aj pre rodičov a verejnosť sme tiež pripravili online kvíz, v ktorom si môžu zábavným spôsobom overiť svoje vedomosti o knihách. Držíme palce a dočítania, priatelia!

• Tretiaci už vedia, ako a prečo voliť europoslancov
      • Ema Bajtošová je prvou zlatou starogympláckou „dofáčkou“

• 21. 3. 2024
        • Skratku DofE pozná celý svet. Skrýva za ňou Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (Duke of Edinburgh's Award). Ide o rozvojový program pre každého vo veku 14 – 24 rokov. Má niekoľko úrovní od najnižšej bronzovej až po najvyššiu zlatú. Odlišujú sa dĺžkou plnenia úloh a aj vekom účastníka. Odmenou je nielen dobrý pocit zapojeného mládežníka, jeho zlepšenia vlastných schopností, ale aj medzinárodne uznávaný certifikát. No a práve ten najlukratívnejší zlatý si ako prvá z našej školy prevzala Ema Bajtošová (IV. B). Čítajte ďalej.