• Bronz pre Katku Novysedlákovú v celoštátnej výtvarnej súťaži

• 25. 4. 2024
        • Že kresliť vieš aj ty? Že dokážeš výtvarne stvárniť aj zložitejšiu realitu? A prečo si svoje výtvory nechávaš pre seba? Katka Novysedláková (kvinta) našla odvahu, poslala svoju prácu do celoslovenskej súťaže Biblia očami detí a mládeže a dnes sa už teší z tretieho miesta. Máme tretiu najlepšiu maliarku na Slovensku!
      • V 8. kole Starogympláckeho sudokáča sa prišli hrať iba starší

• 25. 4. 2024
        • Mladší sudokáči predposledné kolo celoročnej ligy v riešení logickej hry sudoku Starogymplácky sudokáč odignorovali. Hrať sa prišli iba traja starší riešitelia. O všetkom sa tak rozhodne v májovom finálovom 9. kole, v ktorom sa bude prideľovať dvojnásobný počet bodov. Čítajte ďalej!
      • Katka Kšenzakovičová uspela v celoštátnom kole OĽK

• 25. 4. 2024
        • Katarína Kšenzakovičová (III. B) sa v celoštátnom kole Olympiády ľudských práv (OĽK) v Omšení stala jej úspešnou riešiteľkou. Do dvanásťčlenného finále trojdňovej súťaže sa síce neprebojovala, ale v nosnej téme Ľudské práva: Hrádza proti nenávisti ukázala mimoriadne znalosti. V semifinále záverečného kola získala 80 bodov zo 100 možných.
      • Sme mladí Európania

• 24. 4. 2024
        • Družstvo starogymplákov v zostave Lucia Mrštinová, Zuzana Findrová a Martin Zvalený (všetci septima) obsadilo na regionálnom kole súťaže Mladý Európan v konkurencii jedenástich tímov štvrté miesto.
      • Galéria Nedbalka mi ponúkla nevšedný zážitok

• 24. 4. 2024
        • Dvadsiatka starogymplákov strávila sobotu počas uplynulého víkendu v Bratislave. Hlavným cieľom ich celodenného výletu do nášho hlavného mesta bola síce návšteva divadelného predstavenia Skaza Titaniku v L&S štúdiu, ale silným zážitkom bola aj prehliadka súkromnej galérie Nedbalka. Čo také mimoriadne v nej zaujalo Maju Smolárovú (III. B)?
      • Mohol to byť len ďalší obyčajný deň, ale...
      • 111 SLOV: Sme (takmer) ideálna škola

• 23. 4. 2024
        • V našej dopisovateľskej súťaži 111 SLOV sme Vám ponúkli možnosť napísať, čo by ste chceli zmeniť v našej škole. Takmer všetci (!) ste však spokojní so súčasným stavom. Mlčanie predsa znamená súhlas. Prišlo nám totiž iba niekoľko vašich návrhov na zmeny. A čo by chceli tí nespokojní? Prečítajte si trojicu najinšpiratívnejších príspevkov, ktoré oceníme jednotkou zo slovenčiny!
      • Ktorý starogymplák sa môže pochváliť fotografiou s Tomášom Bezdedom?
      • Starogympláci vyzbierali štvormiestnu sumu pre Ligu proti rakovine

• 22. 4. 2024
        • Zdravie si za peniaze nekúpiš. Ale práve peniaze často chýbajú na to, aby sme si to zdravie mohli udržať. Občianske združenie Liga proti rakovine vzniklo ešte v roku 1990 ako nezávislá charitatívna nezisková organizácia s cieľom pomáhať onkologickým pacientom, ich rodinám i blízkym. Od roku 1997 organizuje verejno-prospešnú zbierku s názvom Deň narcisov. A náš starý gympel je už niekoľko rokov jej súčasťou.
      • Šachová olympiáda je už v druhej polovici