• Prišla, videla... a bola nadšená

„Máte veľmi dobrých žiakov. Nebola to moja prvá skúsenosť so slovenskými študentmi, ale u vás to bolo úplne odlišné od toho, čo zažívam v iných školách. Príjemne odlišné! Žiaci živo reagovali na moje otázky, nebáli sa hovoriť, zapájali sa do aktivít. Odchádzam nadšená,“ približne takto zhodnotila svoj týždňový pobyt v našom „starom gympli“ Arpine Babayane – Arménka, ktorá už desať mesiacov pôsobí na Slovensku ako dobrovoľníčka a k nám prišla odučiť dvadsať hodín angličtiny.

• First volunteer at Stary-gympel

Volunteering can have a very powerful and positive impact on students and that was one of the reasons our volunteer Arpine Babayne from Armenia had been offered the opportunity to come to Stary- gympel.

During a one-week programme she worked closely with students and our wonderful staff, presenting cultural diversity, and educating students helping them develop essential 21st-century skills.

• Pridaj sa k nám v programe Erasmus+

Chceš cestovať? Máš chuť poznávať nových ľudí? Túžiš zažiť dobrodružstvo? Ťažko uveriť, že by sa medzi študentmi nášho starého gympla našiel čo i len jeden, kto by na niektorú z týchto otázok odpovedal slovkom NIE. No a naša škola ti to všetko vie ponúknuť. Sme totiž už niekoľko rokov súčasťou celoeurópskeho projektu Erasmus+, ktorý umožňuje žiakom aj učiteľom návštevy škôl a iných výchovno-vzdelávacích zariadení prakticky na celom starom kontinente.

• KOŽaZ v netradičnom prostredí s tradične zaujímavým programom

Zdravie. Asi každý z nás tento pojem pozná, ale mnohých mladých nezaujíma to, ako si ho chrániť. Aj preto majú v našej škole žiaci tretieho ročníka možnosť absolvovať obľúbený KOŽaZ – Kurz ochrany života a zdravia.

V stredu ráno po nás pred starý gympel prišli autobusy. Počas cesty sme si vzrušene vymieňali očakávania, až kým nás nevysadili v Lopušnej doline, známom lyžiarskom a rekreačnom stredisku neďaleko mesta Svit.

• Krajský triumf Sofie Kleinovej a družstva starogympláckych cezpoľáčok

Mimoriadny úspech zaznamenali na majstrovstvách Prešovského kraja v cezpoľnom behu v Starej Ľubovni naše dievčatá. V kategórii stredoškoláčok medzi jednotlivcami s presvedčivým náskokom triumfovala Sofia Kleinová (I. G). Najlepším trojčlenným družstvom zase bolo starogymplácke zoskupenie Kristína Špitková (IV. GS), Paulína Chudíková (II. GS) a Viktória Jordánová (kvinta). Víťazstvá im priniesli nielen zlaté medaily, ale aj postup na majstrovstvá Slovenska! Blahoželáme, ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy a želáme veľa úspechov medzi slovenskou cezpoľáckou elitou.

• Študentská kvapka krvi u nás „vyrobila“ tri desiatky hrdinov

Viete si predstaviť, koľko krvi je potrebných na Slovensku na záchranu životov? Obete úrazov a nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na leukémiu, s ochorením krvných buniek... Áno, tí všetci potrebujú krv. Nie, nebudeme dlho napínať. V našej malej krajine sa ročne „minie“ pri
          • Navštívili nás deti z CDR, pochvala patrí šporťákom

Nedávno sme v našom časopise VeTa eS Gé (Verejné tajomstvá starého gympla) písali o chvályhodnej aktivite našich „šporťákov“. Tí si dokázali nájsť čas vo svojom štúdiom i tréningami nabitom programe a zašli do popradského Centra pre deti a rodiny (CDR), aby tam porozprávali deťom o svojej ceste k športu, o tréningovej drine, ale aj o úspechoch, ktoré dosahujú. Zároveň ich pozvali k nám do školy, aby im ukázali, k čomu sa aj oni môžu dopracovať, ak budú dostatočne cieľavedomí a aktívni. A deti pozvanie radi prijali.

• VŠETKÝM, KTORÍ MAJÚ „ÚVAHOVÉ ČREVO“

Máš sám v sebe vyriešené otázky:
              Čo je to vlastne demokracia?
              Je sloboda samozrejmosťou?
              Koľko práva a koľko povinností prinášajú človeku demokracia a sloboda?
              Ako navzájom súvisia demokracia a morálka?
              Čo viem o 17. novembri 1989, čo tento dátum priniesol spoločnosti, čo priniesol mne?
              Si schopný napísať o tom esej (úvahu)?

• Výzva na voľby členov rady školy

Prešovský samosprávny kraj, ako zriaďovateľ Strednej športovej školy, Kukučínova 4239/1, Poprad, podľa § 25 ods. (1) zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. v platnom znení a § 1 ods. (3) vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 291/2004 Z. z., ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení v platnom znení vyhlasuje v ý z v u na voľby členov Rady školy pri Strednej športovej škole, Kukučínova 4239/1 v Poprade.

• 65. výročie založenia školy / 1953 - 2018

• Už štvrtý rok po sebe sme najžiadanejšou školou v Prešovskom kraji

VYSOKÁ KVALITA VÝUČBY - ROZVOJ OSOBNOSTI - REPREZENTÁCIA KRAJINY
      • Osemročné gymnázium