Zistite, čo je nové na našej škole
      • Je ti zima, dievčatko...?
      • 17. 10. 2018
      • Kto by nepoznal legendárnu vetu z vianočného Mrázika? A verte, že zima netrápi len rozprávkovú Nastenku. V našej blízkosti je množstvo skutočných, reálnych, naozajstných ľudí, ktorí by za teplú košeľu, sveter či vetrovku dali... čo by vlastne dali? Veď sami nič nemajú!

Aj preto sa každý rok my – starogympláci – „hráme“ na rozprávkovo dobré bytosti. Také, ktoré pomôžu ľuďom s „Nastenkovským osudom“. V našich skriniach sa totiž za rok zvykne nazbierať množstvo oblečenia, ktoré už nedáme na seba a len nám zbytočne zavadzia. No a v našej škole sa od pondelka 22. októbra 2018 do štvrtka 25. októbra 2018 ponúka každému šanca „elegantne“ sa zbaviť týchto nadbytočných vecí, ktoré len zaberajú miesto.

• Čítať viac
      • Výtvarná súťaž Naša škola v budúcnosti pozná svojich víťazov
      • 12. 10. 2018
      • Primánka Tamara Boroňová (PR) v kategórii žiakov do 15 rokov a Karolína Peštová (IV.C) medzi žiakmi nad 15 rokov sa stali víťazmi výtvarnej súťaže Naša škola v budúcnosti, ktorá je súčasťou blížiacich sa osláv 65. výročia vzniku školy. Michal Hruška (III.C) dostal špeciálnu cenu za svoj digitálny architektonický návrh. V kategórii Projekty ďalekej budúcnosti si prvenstvo vybojovala Ivana Mlynárová (kvinta), Lenka Reľovská (II.C) zase triumfovala v sekcii Originálne vzdelávanie. Víťazom blahoželáme, všetkým zúčastneným ďakujeme za ich aktivitu.

• Krosári deklasovali krajskú elitu a idú na majstrovstvá Slovenska
      • Družstvo chlapcov v kategórii stredných škôl v zostave Martin Benda (IV.B), Marek Malček (IV.S) a Dávid Ihnačák (III.GS) suverénnym spôsobom zvíťazilo na krajskom kole pretekov v cezpoľnom behu v Starej Ľubovni. Prvenstvom si vybojovali priamy postup na majstrovstvá Slovenska. Blahoželáme!

Nestratili sa ani dievčatá v kategórii základných škôl. Tím v zložení Emma Chmurová, Viktória Jordánová (obe kvarta) a Katarína Jordánová (sekunda) obsadil 5. miesto.

• Tamara Potocká zažiarila na OH mládeže v Buenos Aires
      • 11. 10. 2018
      • Fantastické ôsme miesto obsadila v plaveckých pretekoch na 50 m motýlik na olympijských hrách mládeže v argentínskom Buenos Aires Tamara Potocká (I.GS). Zároveň časom 26,95 s vytvorila nový slovenský rekord a splnila limit na seniorské majstrovstvá sveta v Kórejskej republike. Tamare blahoželáme a ďakujeme za úžasnú reprezentáciu aj nášho starého gympla!!!

• Olympiáda mesta Poprad v znamení našich plaveckých úspechov
      • Až sedem medailí, z toho šesť individuálnych a jedna štafetová, sa zaligotalo na hrudiach našich plavcov na Olympiáde mesta Poprad. Najusilovnejším zberateľom a zároveň najúspešnejším starogymplákom bol sekundán Lucas Havlík, ktorý zvíťazil na 50 m v. sp. a aj 50 m motýlik. Na strieborný stupienok medailového pódia si vystúpili Martin Zvalený po pretekoch na 50 m prsia, Alexandra Ďurásová (obaja sekunda), ktorá skončila druhá v pretekoch na 50 m znak, a Veronika Fábryová (príma) za druhú priečku v pretekoch na 50 m v. sp. Tomáš Remecký (tercia) dohmatol v pretekoch na 50 m v. sp. tretí a bral bronz. Bronzovú medailu si vyplávala aj miešaná štafeta v zostave Alexandra Ďurásová (sekunda), Veronika Fábryová (príma), Lucas Havlík (sekunda) a Adam Slimák (kvarta). Všetkým blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu!