• POSTUP PRIJÍMACIEHO KONANIA

• 8-ročné štúdium

1. KRITÉRIÁ PRIJÍMACIEHO KONANIA pre 8-ročné štúdium - gymnázium - stiahnuť - platia pôvodne zverejnené kritériá;
            termíny prijímacej skúšky boli stanovené na 15. a 18. júna 2020.

2. TERMÍNY PRIJÍMACEJ SKÚŠKY - 1. termín - 15. 6. 2020, 2. termín - 18. 6. 2020.

Pozvánky na prijímacie skúšky boli odoslané 3. júna 2020.

Prijímacie skúšky sa budú konať v súlade s opatreniami hlavného hygienika SR.
            Prosím dodržujte všetky pravidlá, ktoré budú aktuálne v deň konania prijímacej skúšky v celej Slovenskej republike.

3. VÝSLEDKY

Riaditeľ školy zverejní poradie uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania na výveske školy a webovom sídle školy
             gpuk.edupage.org do troch pracovných dní odo dňa konania druhého termínu prijímecej skúšky. Rozhodnutie riaditeľa školy
             o výsledku prijímacieho konania bude uchádzačom doručené poštou alebo prostredníctvom e-mailu.

4. POTVRDENIE O NASTÚPENÍ/NENASTÚPENÍ NA ŠTÚDIUM

Zákonný zástupca maloletého uchádzača do 30. júna 2020 doručí strednej škole, do ktorej bol uchádzač prijatý na
            vzdelávanie, potvrdenie o nastúpení/nenastúpení žiaka na štúdium, ktoré Vám bude zaslané spolu s Rozhodnutím o
            prijatí/neprijatí na štúdium.

Záväzné potvrdenie o nastúpení/nenastúpení žiaka na štúdium sa doručí škole odoslaním naskenovaného tlačiva
            prostredníctvom e-mailu, osobne alebo poštou na adresu školy. Rozhodujúci je dátum doručenia strednej škole.

4-ročné štúdium

1. UPRAVENÉ KRITÉRIÁ PRIJÍMACIEHO KONANIA pre 4-ročné štúdium - gymnázium - stiahnuť.

2. PRIHLÁŠKA NA ŠTÚDIUM

Termín: do 15. mája 2020 sa podávajú prihlášky na 4-ročné gymnázium a 8-ročné gymnázium (do prímy).

Prihlášky zaslané v pôvodnom termíne pred zverejnením upravených kritérií sú zaevidované a platné.
        Žiadame uchádzačov o dôsledné vyplnenie kontaktov (telefónne číslo, e-mail) zákonného zástupcu v prihláške.
        Podrobnosti o prijímacom konaní na 8-ročné štúdium zverejníme už čoskoro.

Prihlášku môžete podať nasledovne: (vyberte si jednu z možností)

1. Kontaktujte výchovného poradcu na ZŠ, ktorú Vaše dieťa navštevuje a požiadate o vyhotovenie prihlášky. Po dohode prihlášku odošle príslušná ZŠ k nám na gymnázium.
        2. Pošlite prihlášku poštou na adresu školy klasickou poštou alebo elektronicky na skola@stary-gympel.sk.
        3. Využite školský systém EDUPAGE na odoslanie prihlášky.

Ako podať prihlášku na strednú školu cez systém EDUPAGE? (je to len 1 z možností, akceptujeme zaslanie prihlášky aj iným spôsobom)

V prípade, že základná škola, ktorú žiak navštevuje, využíva na komunikáciu so žiakmi a ich rodičmi (zákonnými zástupcami) systém EDUPAGE, je možné podať prihlášku na strednú školu bez nutnosti osobnej návštevy rodiča alebo žiaka v škole.

1. Rodič sa prihlási do systému EDUPAGE (na ZŠ, ktorú dieťa navštevuje), vyberie 2 školy, na ktoré sa hlási jeho dieťa a príslušný odbor.
        2. ZŠ skontroluje podané prihlášky a odošle ich na stredné školy.
        3. Stredná škola vyhodnotí prijímacie skúšky a informuje rodiča o výsledkoch. Rodič potvrdí, či jeho dieťa do školy nastúpi alebo nie.

3. VÝSLEDKY

Riaditeľ školy zverejní zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania najneskôr do 29. mája 2020 na webovom sídle školy https://gpuk.edupage.org/a/vysledky

Riaditeľ školy najneskôr do 29. mája 2020 doručí uchádzačovi rozhodnutie o prijatí cez informačný systém základnej školy, ktorú žiak navštevuje (EduPage), odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu alebo poštou.

4. POTVRDENIE O NASTÚPENÍ NA ŠTÚDIUM

Zákonný zástupca uchádzača do 4. júna 2020 doručí strednej škole, do ktorej bol uchádzač prijatý na vzdelávanie, potvrdenie o nastúpení žiaka na štúdium alebo potvrdenie o nenastúpení žiaka na štúdium. Záväzné potvrdenie o nastúpení žiaka alebo nenastúpení žiaka na štúdium sa doručí strednej škole cez informačný systém základnej školy (EduPage), odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu alebo poštou na adresu strednej školy. Rozhodujúci je dátum doručenia strednej škole.

• Garden party 2020
    • Rozlúčka s absolventmi gymnázia 2020