• Múdrosť knihy

• 05.11.2020 07:08
        •      Čítam knihu. Knihu bez konca. Má milióny príbehov, ktoré čítam dookola. Prečo sa mi tie príbehy zdajú také povedomé?

Pri spomienke na niektoré sa usmievam doteraz. Neviem nad nimi nerozmýšľať. Prehrávam si ich v hlave a milujem pocit, ktorý pri nich zažívam. Neustále sa usmievam. Zanechali vo mne taký krásny pocit. Nedokážem sa ich nabažiť a zbožňujem ich a snívam o nich a tajne dúfam, že budú pribúdať a nikdy nestratia svoje čaro.

• Teams, EduPage a iné nepríjemnosti

• 05.11.2020 07:08
        •   Hrozilo to od začiatku školského roka, v polovici októbra sa to stalo realitou. Pandémia KOVID-u nás opäť vyhnala zo školy a my sme znovu nasadli na kolotoč dištančného vzdelávania. Opäť sme viac vo virtuálnom ako reálnom svete. Kontakt so spolužiakmi aj učiteľmi sme nahradili Teamsom a EduPage a s kamarátmi sa vidíme len cez sociálne siete.
        • Čo nám dáva a čo nám berie dištančné vzdelávanie

• 04.11.2020 13:33
        •     Dištančné vzdelávanie. Celé dni doma. Bez kamarátov! To sme my v súčasnosti. Niektorí sú radi, že sú doma, no iní by radšej išli do školy. Všetko má svoje výhody aj nevýhody. Jedni vidia viac výhod, iní nevýhod. Ako si na tom ty?

• AKO PREŽIŤ V IZOLÁCII - Najdôležitejšie je správne pracovať s časom

• 07.04.2020 07:47
        •      Každá vec má svoje výhody i nevýhody, alebo všetko zlé je na niečo dobré. Táto výnimočná situácia nás všetkých niečo naučila. Škoda len, že človek si začne vážiť to, čo má, až keď o to príde. Všetko, čo sme mali, sme brali ako samozrejmosť, a preto sme o to prišli. Prišli sme o možnosť kedykoľvek a kdekoľvek cestovať, o možnosť byť so svojou rodinou a priateľmi, ale aj o možnosť chodiť do školy.

• AKO PREŽIŤ V IZOLÁCII - Vírus

• 07.04.2020 07:47
        • Od 13. marca v škole chýbame,

tentoraz nie sme záškoláci,

správam v telke sa vyhýbame,

nie sme vďační poslucháči.

Slovo vírus sa na nás tlačí,

dnes ho mať radšej v počítači.

Nuda nám však nehrozí,

učiteľ nás aj tak zvozí.

Pre všetkých z nás je príznačné,

že študujeme dištančne.

Prináša to srandy kopec,

keď do ZOOM-u vojde otec.

Maturita len tak napoly,

kto si to okrem nás dovolí?!

Keď starý gympel otvorí svoje pódium,

ukončíme naše denné štúdium.

Tie spomienky zostanú zachované

a učivo ešte stále neprebrané.

Samuel Iľko, (IV. C)

• AKO PREŽIŤ V IZOLÁCII - Čo všetko už nikdy nesmieme brať ako samozrejmosť

• 02.04.2020 17:22
        •      Zostať doma. Prečo práve to? Každý z nás si určite položil túto otázku minimálne raz za posledných pár dní. Niektorých z nás to potešilo, iným to zase zničilo všetky plány, ktoré mali. Nedá sa mi nemyslieť na to, ako veľmi to ovplyvnilo naše životy. Všetok to, čo sme brali ako samozrejmosť a dostatočne si to nevážili, je odrazu nebezpečenstvom.