• Rekordná sudokáčska účasť, v tabuľke sa to melie

• 27.11.2020 15:27
        •    Svoje premiérové víťazstvá v našej školskej súťaži STAROGYMPLÁCKY SUDOKÁČ v riešení logickej hry sudoku v jej 3. tohtoročnom kole zaznamenali Markéta Dlugošová (sekunda) a Radoslav Dzifčák (IV. B). Z hľadiska účasti bolo toto kolo rekordné. Prihlásilo sa až osemnásť logicky mysliacich starogymplákov, dvanásť z nich úspešne sudoku vyriešilo.

•      Výsledky poriadne premiešali poradie v tabuľke a v oboch žiackych vekových kategóriách sa nám to nádherne melie. Medzi mladšími sudokáčmi sa na čele udržala sekundánka Miška Plšíková, ale jej náskok pred aktuálne druhým primánom Samom Semančíkom sa zmenšil na 6 bodov. O ďalšie štyri zaostáva víťazka premiérového ročníka terciánka Radka Dorniaková. Najlepšia v treťom kole Markéta Dlugošová je štvrtá s minimálnym odstupom za medailovým triom.

Katka Vosovičová (IV. B) oslávila svoje stredajšie meniny (dodatočne blahoželáme!) tretím miestom a na čele tabuľky starších sudokáčov sa osamostatnila. Len o dva body menej má aktuálne druhý septimán Patrik Baran, bronzová priečka patrí Matejovi Ševčíkovi z oktávy. Rovnako ako medzi mladšími sudokáčmi aj v tejto kategórii figuruje víťaz 3. tohtoročného kola Rado Dzifčák (IV. B) so zanedbateľnou stratou za pódiovým umiestnením na štvrtej priečke.

Ďalšie kolo sa uskutoční už o tri týždne – v stredu 16. decembra 2020 (tradične posledná vyučovacia streda v mesiaci). Pre tých, ktorí doteraz váhali a nesúťažili, je to posledná (!) príležitosť získať v tomto 3. ročníku STAROGYMPLÁCKEHO SUDOKÁČA maximálny možný počet bodov. Do konečného poradia sa totiž každému súťažiacemu bude počítať iba šesť najlepších výsledkov a presne toľkokrát sa logicky mysliaci starogympláci ešte do konca školského roka zídu. Budeme radi, keď novembrový účastnícky rekord bude mať iba trojtýždňové trvanie.

Výsledky 3. kola 3. ročníka súťaže v riešení logickej hry sudoku STAROGYMPLÁCKY SUDOKÁČ:

Mladší sudokáč (príma – kvarta osemročného štúdia):

1. Markéta Dlugošová (sekunda) 15 bodov, 2. Samuel Semančík (príma) 12, 3. Radka Dorniaková (tercia) 9, 4. Miška Plšíková (sekunda) 7

Starší sudokáč (kvinta – oktáva osemročného štúdia, 1. – 4. ročník štvorročného štúdia):

1. Radoslav Dzifčák (IV. B) 15, 2. Štefan Slavkovský (oktáva) 12, 3. Katka Vosovičová (IV. B) 9, 4. Patrik Baran (septima) 7, 5. Matej Ševčík (oktáva) 6, 6. Lenka Kupčová (III. B) 5, 7. Ema Bajtošová (I. B) 4, ... Lenka Szentiványiová (IV. B), Marek Zemjanek (III. B) a Terka Martinková (I. B) všetci 1 b

Aktuálna tabuľka po 3. kole TU.