• Deň Zeme tentoraz teoreticky i prakticky

• 15.05.2019 07:47
      •      Tradičná akcia už neodmysliteľne patriaca k našej škole – Deň Zeme, mala tentoraz netradičnú podobu. Najskôr sa prváci štvorročného štúdia zúčastnili na environmentálnom pracovnom seminári určenom aj pre žiakov vybraných základných škôl z Popradu a Svitu. Debatovalo sa na ňom najmä o odpade a jeho negatívnom dopade na prírodu a životné prostredie.
      •      Vďaka prezentáciám, ktoré pripravili členky environmentálnej komisie nášho študentského parlamentu Lýdia Šablaturová (II.B) a Martina Mareková (II.C) – List z roku 2070 a Odpad – skaza zeme, sa mnohým účastníkom otvorili oči. Zlatým klincom programu bola módna prehliadka v podaní žiačok Základnej školy na Tajovského ulici v Poprade. Odevy zhotovené z materiálu určeného na recykláciu zaujali všetkých svojou originalitou. Množstvo informácií s tematikou ochrany životného prostredia určite v každom účastníkovi vyjasnilo pohľad v danej problematike.

Po teoretickej časti prišlo aj na prax. Žiaci I.B a I.C svojimi usilovnými rukami spoločne celé predpoludnie zveľaďovali náš starogymplácky areál. Nechýbalo presádzanie kvetín, sadenie byliniek aj nových ovocných stromčekov. Environmentálna komisia pod vedením koordinátora Rastislava Šablu pripravila pre najmladších žiakov našej školy z nižších ročníkov osemročného štúdia množstvo kreatívnych aktivít. Uvoľnená atmosféra spolu s príjemným slnečným počasím len zvyšovali u všetkých dobrý pocit. Na konci bolo vidieť  kus práce prinášajúci patričnú hrdosť pre všetkých, ktorí svojou aktivitou naplnili podstatu Dňa Zeme.

Martina Mareková a redakcia VeTa eS Gé (II.C)