• Keď si človek verí, vie sa posúvať vpred

• 08.12.2020 15:20
        • Aj toto zaznelo v ďalšom zo série našich rozhovorov s novými pedagógmi starého gympla. Tentoraz sme vo VeTa eS Gé pre vás vyspovedali Veroniku Špiner – učiteľku ekonomických predmetov. Je človekom z praxe, ktorý si prišiel do sveta pedagogiky splniť svoj ďalší životný cieľ. S aktívnou posilou rozvíjajúcou finančnú gramotnosť nielen nádejným podnikateľom sa porozprávala oktavánka Linda Gallová. Príjemné čítanie!
        • Mikuláš odomkol dvere Vianociam

• 07.12.2020 09:05
        •      Aj vy ste mali v nedeľu sladké ráno? Ak ste celý rok poslúchali, potom určite áno. Veď bol sviatok svätého Mikuláša!

Tento deň sa už odpradávna spája s vierou a bohatstvom. Mikuláš je akýmsi symbolom dobra, lásky, radosti a pohody, ktorú rozdáva všade, kde príde. Podľa mňa je tento deň predovšetkým sviatkom pre deti. Ráno vstanú a rýchlo utekajú k oknu. Tešia sa, že dostali sladkosti, alebo sa naopak boja, že čert im doniesol zemiaky či uhlie, pretože boli zlí. Ako je zvykom, každý si večer predtým musí vyčistiť topánky.

• Decembrové reflexie

• 02.12.2020 20:58
        • December

Už ste si to uvedomili? Je december! Včera ráno sme sa prebudili do čarovného zasneženého rána. Prvého decembrového. Možno sa pýtate, čím je 1. december takým výnimočným dňom? No predsa tým, že sme prekročili posledný míľnik tohto roka. Síce s oškretými pätami a veľkými stratami, ale prebojovali sme sa.

• Opadané lístie

• 02.12.2020 21:03
        •      Nie, už si nemôžeme ďalej klamať. Zima prichádza či chceme, či nechceme. Príroda si zvlieka svoje pestrofarebné oblečenie a chystá sa stráviť noc úplne nahá. Stromy v našom starogympláckom školskom parku takisto zhodili svoje listy. Veľa lístia. Hromady...

• Staňte sa naším fanúšikom