• Škola v prírode plná zážitkov

• 09.11.2018 14:25
        • Boli ste niekedy v škole v prírode? Určite áno! Radi na to spomínate? Určite áno! Ste zvedaví, ako sa mali v škole v prírode naši primáni? Určite áno!

Tak si prečítajte zápisky z  vysokohorských denníčkov žiakov prímy. Dozviete sa, čo všetko sa dá stihnúť v škole v prírode za pár dní!

• Dobro, ktoré nelieči, iba (???) tlmí smútok

• 09.11.2018 07:11
        •      Boli toho dva kubíky. Dvetisíc litrov spolupatričnosti. Desiatky vriec nášho dobra tlmiaceho ich smútok...

O čom hovoríme? Pred pár dňami sa v našej škole uskutočnila zbierka oblečenia, ktoré nám, „šťastnejším“, už doma aj tak len zavadzia. Zbierka určená Inštitútu Krista Veľkňaza v Žakovciach, ktorý je akýmsi útočiskom pre chorých, postihnutých, bezdomovcov, deti z rozvrátených rodín a ústavov, siroty, starých, slobodné matky a všetkých núdznych, ktorí to potrebujú. Štyri dni sme v našom starom gympli do pripravených igelitových vriec nosili kusy odevov nami už nenosených. Zbierali sme ich pre tých, ktorým osud nedoprial mať v slovnej zásobe pojem „NAVYŠE“.

• Vedeli ste? Ovocie je voda!

• 29.10.2018 13:30
        •     Teda, aby sme to spresnili – ovocie je plné tej životodarnej tekutiny, ktorú nazývame voda. A ovocie (plné vody) je nenahraditeľné pre naše telo a zdravú výživu. Znie to možno ako sci-fi, ale voda sa významnou mierou podieľa na zdravotnom stave ľudí a je hlavnou podmienkou prevencie a liečby najvýznamnejších ochorení. A nielen to! Výrazne ovplyvňuje kvalitu a dĺžku života.
        • Opäť sme boli hrdinami

• 25.10.2018 15:09
        •      V našej školskej jedálni tiekla krv. Znie to hororovo, však? Tentoraz to však bolo pre dobro veci. V našom starom gympli sa to udeje dvakrát za školský rok. Na parkovisku za školou zastane auto Národnej transfúznej služby a z jedálne je celé predpoludnie odberové miesto tej najvzácnejšej tekutiny na svete. Takej, čo sa nedá vyrobiť. Ani kúpiť. Ale každý zdravý dospelý ju môže jednoducho darovať. Tradičná starogymplácka Kvapka krvi napísala už svoj 14. diel!

• Vianočná Viedeň
    • ZUČ 2018