• Moja škola alebo škola – jubilantka

• 08.10.2018 07:19
        • Babičkine spomienky...

„Mami, vieš, čo je dnes za deň?“ opýtala som sa svojej ťažko pracujúcej matky.

Keď som bola malá, sľúbila som si, že nebudem ako iní nevzdelaní ľudia, ktorí sa ponevierajú pod našimi oknami. Škola. Bola to jediná príležitosť neskončiť ako oni. Snívala som. O možnosti, ktorú moja mama nemala.

• Tatry sú aj vďaka nám čistejšie

• 02.10.2018 16:20
        •      Tatry sú našou pýchou. Tatry sú naším klenotom. Tatry sú naším pokladom. Takéto a podobné vyjadrenia na adresu najmenších veľhôr na svete  sa ozývajú zo všetkých strán.

Uprostred sezóny denne desaťtisíce ľudí zapĺňajú chodníky v našom národnom parku. Mnohí sa však správajú akoby tam už nikdy nechceli prísť. Zjem keksík, obal z neho... no, čo už, odhodím ho na zem. Pomaškrtím si na cukríku, papierik, v ktorom bol zabalený, dám... odhodím ho na zem. Vypijem vodu z plastovej fľaše a... čo s ňou? Hádam nebudem tých pár gramov niesť dole. Odhodím ju niekam bokom.

• V „stovežatej“ znela slovenčina, aj vďaka nám

• 02.10.2018 07:07
        •      Praha. Mesto stoviek veží. Mesto snov. Praha sa už od dávnej minulosti považuje za obraz všetkých politických i kultúrnych dejín národa českého. Nie nadarmo sa traduje, že „Praha jest zkamenělým dějepisem českým“. A pravé my, starogympláci, sme mali tú možnosť nazrieť do ulíc a histórie tohto veľkomesta. Vďaka pozvaniu našej partnerskej školy – Gymnázia u Libeňského zámku v Prahe 8.

• Výskumníci z prvej bé

• 04.10.2018 16:01
        •      Posledný septembrový piatok bola noc. Teda aspoň podľa už tradičného podujatia, ktoré sa v Poprade v tento deň uskutočnilo – Európska noc výskumníkov. A tak sa z nás, žiakov I.B triedy, aspoň na chvíľu stali „výskumníci“. Spoločne s naším triednym učiteľom Rastislavom Šablom sme sa vybrali do výskumníckeho centra, kde nás čakali nové poznatky z oblasti fyziky, biológie, rôznych technológií.

• Vianočná Viedeň
    • ZUČ 2018