• Naša strieborná víťazka – Lenka Šlosáriková

• 01.06.2018 09:22
        •      Už pred pár dňami ste si mohli v našich Verejných tajomstvách starého gympla (VeTa eS Gé) prečítať článok o mimoriadnom úspechu našej spolužiačky Lenky Šlosárikovej na medzinárodnej súťaži Spievam po francúzsky. V Banskej Bystrici v konkurencii speváčok z Česka, Maďarska, Poľska a, samozrejme, domáceho Slovenska skončila na skvelom druhom mieste. A my sme sľúbili, že vám túto našu „hviezdičku“ predstavíme. Tak tu je:

• Mochovce a Banská Štiavnica na jeden záťah

• 30.05.2018 12:55
        • Maturity štvrtákov a oktavánov sú tradične pre ostatné triedy časom exkurzií. A nás, terciánov a kvartánov, potešilo, že to tentoraz neobišlo ani nás. Čakal nás náročný, ale krásny a v mnohom poučný výlet do Mochoviec a Banskej Štiavnice.

• Nadchla nás podvečerná Noc literatúry

• 30.05.2018 13:00
        • Ukázať, že krásna literatúra je úžasná vec. Ukázať, že čítanie môže byť nesmierne zaujímavé. Ukázať, že knihy, ktorými mnohí pohŕdajú, vedia priniesť skvelé zážitky. To je hlavný cieľ výnimočnej celoslovenskej akcie NOC LITERATÚRY, ktorú sme si už druhýkrát mohli vychutnať aj u nás v Poprade. Boli sme pri tom, chceme sa preto podeliť o zážitky.
        • Maturoval som, maturoval si, ... zmaturovali sme!

• 28.05.2018 14:08
        • Áno, je to za nami! Teda, aby sme boli presní... za nimi. Štvrtáci a oktaváni sú už dospelí. Majú na to certifikát – maturitné vysvedčenie. Celý týždeň od 21. do 25. mája sa napätie v budove nášho „starého gympla“ dalo azda aj krájať. Poblednuté tváre našich najstarších spolužiakov, ich nervózne prešľapávanie na chodbách najvrchnejšieho poschodia, ale nakoniec radostné úsmevy dokazujúce, že to zvládli. Taký bol scenár všetkých piatich dní, počas ktorých žiaci rekordných piatich tried jednotlivým skúšobným komisiám (ale azda najviac sami sebe) dokazovali svoje vedomosti, zručnosti, schopnosti. Takto to napríklad vyzeralo na angličtine. Najskôr vysvetlenie zadania úlohy...

• Vianočná Viedeň
    • ZUČ 2018