• Katka Vosovičová po medzinárodnom úspechu: Verte si!

• 03.05.2021 21:36
        • Účasť a úspech na medzinárodnom fóre v akejkoľvek oblasti veru nie je každodennou záležitosťou. Radi a s hrdosťou sa preto pochválime, že študentka nášho starého gympla Katarína Vosovičová (IV. B) úspešne zvládla reprezentáciu našej školy, okresu, kraja i Slovenska na medzinárodnej Mendelejevovej chemickej olympiáde, ktorej organizátorom bola Chemická fakulta Moskovskej štátnej univerzity Michaila Vasilieviča Lomonosova v hlavnom meste Ruskej federácie! Účasť v tejto medzinárodnej konfrontácii si vybojovala v celoslovenskom finále chemickej olympiády. „Začali vyhlasovať top päť postupujúcich na medzinárodnú olympiádu a ja som ešte stále nepočula svoje meno. Už som si začínala myslieť, že na mňa zabudli alebo nastala nejaká chyba v systéme...“ Ako to nakoniec dopadlo? Katka nám prezradí nielen túto záhadu, ale ešte mnoho ďalších zaujímavých tajomstiev. Chcete vedieť viac? Čítajte!

• Deň Zeme I

• 03.05.2021 09:42
        • Tichý a drobný dážď zúrodňuje zem, lejak alebo prietrž mračien ničia lúky a polia

Naša Zem. Neustále nám dáva. A my neustále berieme. A čo tak aspoň raz za čas čo-to vrátiť?

Každý rok je 22. apríl venovaný našej planéte. Jeden deň z tristo šesťdesiatich piatich! Deň Zeme. Deň, ktorý by mal upozorniť na naše dlžoby voči nej. Deň poukazujúci najmä na čoraz výraznejšie klimatické problémy.

V našom starom gympli máme mimoriadne akčnú environmentálnu komisiu. A tá dáva o sebe vedieť nielen vo sviatočné, ale aj v bežné dni. Neváhala ani tentoraz a Deň Zeme si pod vedením koordinátora pána učiteľa Rastislava Šablu pripomenula brigádou v našom závideniahodnom školskom parku. Veď predsa nemôžeme neustále len brať, občas musíme aj dávať.

• Chceme byť naozaj zodpovední

• 02.05.2021 15:53
        • O pandémii sme sa toho načítali už naozaj dosť! Dosť veľa a dosť zlého... Neverím, že je tu jediný človiečik, ktorého by korona situácia ešte nevyčerpala. Ale stále všetci so záujmom (väčším či menším) sledujeme najnovšie informácie. V skratke: Je to bieda! Ale POZOR!!!

• O takom zvláštnom pocite...

• 30.04.2021 13:56
        • Pred pár dňami som bola v našej škole. V budove nášho starého gympla. Bol to zvláštny pocit stáť tam po toľkých dňoch, týždňoch, mesiacoch...   Na domáce vyučovanie sme si už všetci zvykli. Ranné vstávanie pár minút pred hodinou, celý deň strávený v pyžame a nevnímanie hodín. Chceli by ste to vymeniť za každodenné vstávanie aspoň o hodinu skôr a chodenie do školy?