• Starogymplácky týždeň (4. – 8. 4. 2022)

• 12. 4. 2022
        • Na mimoriadne udalosti to bol výnimočne bohatý týždeň. Však si len pozrite, o čom všetkom sa písalo v našom školskom časopise Verejné tajomstvá starého gympla (VeTa eS Gé). Nás tvorcov podcastov zaujali dve epizódky. Pondelková trištvrteročná klasifikačná konferencia a mimoriadny úspech našich SOČ-károv – teda riešiteľov stredoškolskej odbornej činnosti. Ku "klasifikačke" a našim študentským pocitom z nej sa ešte vrátime v osobitnom podcaste. V tomto si vypočujte debatu s dvomi našimi medailistkami z kategórie Zdravotníctvo a farmakológia na krajskom kole SOČ. Porozprávala sa s nimi Zuzana Guzyová (III. C). Počúvajte na našej stránke / na Spotify.

• KUKART zaujal aj na Veľtrhu podnikateľských talentov

• 8. 4. 2022
        • Naša starogymplácka študentská firma KUKART sa bola predstaviť v Bratislave na Veľtrhu podnikateľských talentov. V obchodnom komplexe Nivy centrum v pútavom stánku mali v rámci celoslovenskej súťaže študentských firiem možnosť prezentovať svoje produkty – plagáty. Na podujatie sa prišiel pozrieť aj predseda vlády Slovenskej republiky Eduard Heger. Návštevníkov veľtrhu KUKART-áci zaujali. O ich podnikateľské aktivity bol záujem, na ich adresu zaznelo množstvo pochvál. Ďakujeme za zviditeľňovanie našej školy!
      • Veľká noc – nádej nového začiatku

• 6. 4. 2022
        • Vážení rodičia, drahí kolegovia, milí študenti!

O pár dní budú veľkonočné sviatky. Určite si všetci želáme, aby boli konečne „také normálne“, také, aké si ich pamätáme z minulosti. A tak robíme všetko preto, aby sme ich v našich rodinách prežili čo najkrajšie, najveselšie, najpríjemnejšie, naj... Hlavne nech už je všetko zase „také normálne“.

• Štyri medaily z krajského kola SOČ, traja do celoštátneho finále

• 6. 4. 2022
        • Dve víťazstvá, jedno druhé a jedno tretie miesto – taká je naša starogymplácka bilancia v krajskom kole Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). Úspech, ktorý je ďalším potvrdením kvality našich žiakov i úrovne vyučovania v našej škole. Čítajte ďalej!
      • SVET MIMO NÁS

• 6. 4. 2022
        • Katka a Félix – hlavní hrdinovia nášho starogympláckeho románu na pokračovanie Svet mimo nás, sú v kine. Sledujú horor Jaskyňa, keď tu zrazu ... Na celom tele mi naskočila husia koža. Zvrieskla som na plné hrdlo. Tým som naštartovala aj Félixa... Takto sa končila predchádzajúca 7. kapitola. Pustite sa do čítania ôsmej, pretože už o pár dní tu bude deviata.
      • Učiteľ, ktorý bol iný ako ostatní

• 5. 4. 2022
        • Minulý týždeň sme vyhlásili súťaž o najlepší maximálne 100-slovný ľubovoľný slohový útvar, v ktorom ste si pri príležitosti Dňa učiteľov mohli zaspomínať na výnimočnú osobnosť spoza učiteľskej katedry. Keďže s učiteľmi prichádzate do kontaktu už pekných pár rôčkov (materská škola, základná škola, ZUŠ-ka, jazykovka, tí starší aj autoškola...), predpokladali sme, že máte skúseností až-až. Tak trochu nás sklamalo, že sa vás na napísanie podujalo iba pár. Rozhodli sme sa preto zverejniť iba jeden príspevok – ten (podľa nás) najlepší. Jeho autorka Martina Máliková (III. C) sa môže zároveň tešiť na trojváhovú jednotku zo slovenčiny.
      • Slávka Rybková zažiarila v IJSO aj chemickej olympiáde

• 5. 4. 2022
        • Kvartánka Slávka Rybková sa v Medzinárodnej olympiáde mladých vedcov (IJSO – International Junior Science Olympiad) prebojovala už do celoštátnej fázy! V júni ju čaká sústredenie v Bratislave, na ktorom sa bude rozhodovať o tom, kto bude Slovensko reprezentovať v celosvetovom finále. A nie je to jej jediný úspech! Čítajte ďalej!
      • Starogymplácky týždeň (28. 3. – 1. 4. 2022)

• 4. 4. 2022
        • Ďalší týždeň je za nami, môžeme rekapitulovať. Nie, nemusíte loviť v pamäti, čo všetko sa udialo počas dní, keď sme sa prehupli z marca do apríla. Stačí počúvať! Podcast Starogymplácky týždeň tentoraz pripravil Tomáš Sálus (I. B). Vypočujte si ho na stránke školy/ na Spotify!

• PODCASTY GPUK - Dotýka sa nás to všetkých

• 4. 4. 2022
        • Počuli ste už niekedy o obchode s bielym mäsom? Možno mnohí ani neviete, čo si pod týmto pojmom máte predstaviť. Naši druháci majú za sebou prednášku s besedou o tomto jave. Vypočujte si na stránke/ alebo na Spotify podcast Laury Gerényiovej (II. B), všetko vám vysvetlí.

• Svetový deň vody a Deň pôvodných odrôd jabĺk

• 1. 4. 2022
        • Jubilejný tridsiatykrát si 22. marca celý svet pripomenul Svetový deň vody. My starogympláci sme tiež nechceli ostať bokom. Podľa nás je veľmi dôležité poukázať na to, ako je voda prepojená so všetkými oblasťami života. Preto sme v stredu 30. marca uskutočnili zaujímavú akciu. Prečítajte si o nej viac.