• Strieborné „pirátky krásy“ z I.C

• S dvoma druhými miestami sa vrátili z oblastného kola recitačnej súťaže Piráti krásy v Spišskej Novej Vsi Soňa Horníková Viktória Galliková (obe I.C). Soňa uspela v kategórii prózy, Viktória zase medzi recitátormi poézie. Témou 5. ročníka tejto tradičnej súťaže bola Mladosť a láska. Obom dievčatám blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu starého gympla.

• Poďte na hodinu angličtiny do školy v prírode

• Týždeň pred jesennými prázdninami ste primánov, našich najmladších žiakov, v škole vidieť nemohli. Strávili ho totiž v prírode. Teda, aby sme boli presní - v škole v prírode. Nie, nebol to pre nich iba oddych od školy. Aj počas týchto dní naberali nové informácie, vedomosti, zručnosti. Akurát forma bola iná. Jednou zo zábavno-vzdelávacích akcií pre nich bola netradičná hodina angličtiny. Primáni si počas nej zopakovali slovnú zásobu, trochu gramatiky a dostali aj priestor na vytvorenie individuálnych alebo skupinových projektov o svojich záľubách. Ale viac slovnetreba. Pozrite si fotogalériu z tejto výnimočnej hodiny angličtiny.

• Dobro, ktoré nelieči, iba (???) tlmí smútok

•      Boli toho dva kubíky. Dvetisíc litrov spolupatričnosti. Desiatky vriec nášho dobra tlmiaceho ich smútok...

O čom hovoríme? Pred pár dňami sa v našej škole uskutočnila zbierka oblečenia, ktoré nám, „šťastnejším“, už doma aj tak len zavadzia. Zbierka určená Inštitútu Krista Veľkňaza v Žakovciach, ktorý je akýmsi útočiskom pre chorých, postihnutých, bezdomovcov, deti z rozvrátených rodín a ústavov, siroty, starých, slobodné matky a všetkých núdznych, ktorí to potrebujú. Štyri dni sme v našom starom gympli do pripravených igelitových vriec nosili kusy odevov nami už nenosených. Zbierali sme ich pre tých, ktorým osud nedoprial mať v slovnej zásobe pojem „NAVYŠE“.

• Vedeli ste? Ovocie je voda!

•     Teda, aby sme to spresnili – ovocie je plné tej životodarnej tekutiny, ktorú nazývame voda. A ovocie (plné vody) je nenahraditeľné pre naše telo a zdravú výživu. Znie to možno ako sci-fi, ale voda sa významnou mierou podieľa na zdravotnom stave ľudí a je hlavnou podmienkou prevencie a liečby najvýznamnejších ochorení. A nielen to! Výrazne ovplyvňuje kvalitu a dĺžku života.

• Vianočná Viedeň
    • ZUČ 2018