• Krosári deklasovali krajskú elitu a idú na majstrovstvá Slovenska

•      Družstvo chlapcov v kategórii stredných škôl v zostave Martin Benda (IV.B), Marek Malček (IV.S) a Dávid Ihnačák (III.GS) suverénnym spôsobom zvíťazilo na krajskom kole pretekov v cezpoľnom behu v Starej Ľubovni. Prvenstvom si vybojovali priamy postup na majstrovstvá Slovenska. Blahoželáme!

Nestratili sa ani dievčatá v kategórii základných škôl. Tím v zložení Emma Chmurová, Viktória Jordánová (obe kvarta) a Katarína Jordánová (sekunda) obsadil 5. miesto.

Ďakujeme všetkým za výbornú reprezentáciu starého gympla a držíme palce medzi slovenskou elitou.

• Tamara Potocká zažiarila na OH mládeže v Buenos Aires

• Fantastické ôsme miesto obsadila v plaveckých pretekoch na 50 m motýlik na olympijských hrách mládeže v argentínskom Buenos Aires Tamara Potocká (I.GS). Zároveň časom 26,95 s vytvorila nový slovenský rekord a splnila limit na seniorské majstrovstvá sveta v Kórejskej republike. Tamare blahoželáme a ďakujeme za úžasnú reprezentáciu aj nášho starého gympla!!!

• Olympiáda mesta Poprad v znamení našich plaveckých úspechov

• Až sedem medailí, z toho šesť individuálnych a jedna štafetová, sa zaligotalo na hrudiach našich plavcov na Olympiáde mesta Poprad. Najusilovnejším zberateľom a zároveň najúspešnejším starogymplákom bol sekundán Lucas Havlík, ktorý zvíťazil na 50 m v. sp. a aj 50 m motýlik. Na strieborný stupienok medailového pódia si vystúpili Martin Zvalený po pretekoch na 50 m prsia, Alexandra Ďurásová (obaja sekunda), ktorá skončila druhá v pretekoch na 50 m znak, a Veronika Fábryová (príma) za druhú priečku v pretekoch na 50 m v. sp. Tomáš Remecký (tercia) dohmatol v pretekoch na 50 m v. sp. tretí a bral bronz. Bronzovú medailu si vyplávala aj miešaná štafeta v zostave Alexandra Ďurásová (sekunda), Veronika Fábryová (príma), Lucas Havlík (sekunda) a Adam Slimák (kvarta). Všetkým blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu!

Martin Zvalený (sekunda) a redakcia VeTa eS Gé

• Odkaz budúcim starogymplákom

•      Ako bude vyzerať náš starý gympel o pätnásť rokov? Aké pomôcky budú žiaci v roku 2033 používať? Čo bude pre nich „normálne“ a čo už „historickou vykopávkou“?

Nuž, veru, my to môžeme len hádať. Vieme však s určitosťou, že ak sa žiaci pri oslavách 80. výročia vzniku našej školy budú chcieť pozrieť, ako to tu vyzeralo v roku 2018, budú mať na to reálnu možnosť.

Žiaci sekundy, tercie a kvarty si totiž jubileum vzniku prvého popradského gymnázia pripomenuli vytvorením TIME CAPSULE – časovej skrinky. Do škatule vložili nimi vytvorenú „knihu“ zachytávajúcu súčasnú študentskú realitu. Sú v nej najpoužívanejšie potreby súčasných žiakov a študentov. Napríklad slúchadlá na počúvanie hudby. Tradičné ťaháky. Vzor žiadanky a žiadosti o uvoľnenie z vyučka. Ukážka žiackeho žolíka, karty ISIC, stravného lístka, lístka na autobus či vlak, ktorým sa dnes cestuje do školy. Čo z toho bude ešte poznať a používať generácia, ktorá ešte len príde na svet o pár rokov?

Úhľadne zabalenú a zapečatenú škatuľu od nich prevzal riaditeľ školy Vladimír Lajčák a uložil ju vo svojej kancelárii. Zároveň obe strany – žiaci i pán riaditeľ, slávnostne podpísali list s presne stanovenými podmienkami, kedy a pri akej príležitosti sa TIME CAPSULE môže otvoriť.

Je veľmi reálne, že tvorcovia tohto prekvapenia pre budúce generácie budú mať v čase otvorenia škatule akademické tituly pred menom. A –násťroční študenti budú mať pred sebou realitu dnešných čias.

• Popradskí „starogympláci“ besedovali s prezidentom

• Pre všetkých, ktorí sa nezúčastnili besedy s pánom prezidentom, prinášame príspevok na portáli Poprad 24

• Prezident Andrej Kiska debatoval s maturantmi o ich budúcnosti

• Už sme si zvykli, že po vstupe do budovy nášho starého gympla nám prvý udrie do očí veľký bilbord s portrétom Andreja Kisku. Aj vďaka tomu všetci vieme, že súčasný prezident je bývalým absolventom našej školy. Ale privítať ho „naživo“ medzi nami – to je niečo mimoriadne. A my sme túto možnosť dostali, mohli sme mu podať ruku.

• Vianočná Viedeň
    • ZUČ 2018