• Moja škola alebo škola – jubilantka

• Babičkine spomienky...

„Mami, vieš, čo je dnes za deň?“ opýtala som sa svojej ťažko pracujúcej matky.

Keď som bola malá, sľúbila som si, že nebudem ako iní nevzdelaní ľudia, ktorí sa ponevierajú pod našimi oknami. Škola. Bola to jediná príležitosť neskončiť ako oni. Snívala som. O možnosti, ktorú moja mama nemala.

• Medaily z okresného kola pretekov v cezpoľnom behu pre starogymplákov

• Družstvo chlapcov v kategórii stredných škôl v zostave Martin Benda (IV.B), Marek Malček (IV.S) a Dávid Ihnačák (III.GS) a dievčenský tím v kategórii základných škôl v zložení Emma Chmurová, Viktória Jordánová (obe kvarta) a Katarína Jordánová (sekunda) zvíťazili v súťaži družstiev na majstrovstvách okresu Poprad v cezpoľnom behu. Vo štvrtok 11. októbra 2018 budú našu školu i okres reprezentovať na krajskom kole v Starej Ľubovni.
          • Náš darček jubilantovi? GPUK 10 a narodeninových 65 km

•      Vieš, čo sa skrýva v skratke GPUK 10? Po ročnej pauze sa na scénu vracia tradičné bežecké podujatie s týmto názvom organizované naším starým gymplom. Tentoraz však bude GPUK 10 tak trochu slávnostné. Bude totiž súčasťou osláv 65. výročia vzniku školy.

Ako už názov naznačuje, ide o beh na 10 km. Na trati s asfaltovým i „mäkkým“ povrchom je trochu stúpania, trochu klesania a zvyšok po rovine. Trúfaš si? Si iný ako iní? Si naozaj schopný dať škole darček v podobe zabehnutých 10 000 m? Stretneme sa v piatok 12. októbra 2018 o 12.00 h na našej atletickej dráhe. Viac info v priloženom plagáte a u učiteľov TSV.

Športová komisia študentského parlamentu však na rovnaký termín pripravuje zaujímavú akciu aj pre tých, ktorí si na desaťkilometrovú trať netrúfajú. Každá z dvadsiatich tried dostane za úlohu zabehnúť na atletickej dráhe v našom areáli 3 km – teoreticky stačia na to traja žiaci (ale prakticky ich pokojne môže byť aj oveľa viac), každý z nich „dá“ obyčajný „kilák“. Spolu to bude 60 km. Zvyšných päť, aby ich bolo presne toľko, ako rokov starého gympla, zabehnú učitelia. Už to sľúbili! Zástupcovia športovej komisie študentskej rady v najbližšom čase prídu do všetkých tried spísať zoznam športovcov, ktorým žiadna takáto výzva nie je cudzia.

Oslávme pohybom jubileum starého gympla! Tešíme sa na všetkých, ktorí vedia, že beh patrí medzi najzdravšie športy.

• TV GPUK

• Je tu prvé vydanie televíznych novín starého gympla v tomto školskom roku. Pozerajte, hneď v úvode na vás čaká naša septembrová anketa!

• Tatry sú aj vďaka nám čistejšie

•      Tatry sú našou pýchou. Tatry sú naším klenotom. Tatry sú naším pokladom. Takéto a podobné vyjadrenia na adresu najmenších veľhôr na svete  sa ozývajú zo všetkých strán.

Uprostred sezóny denne desaťtisíce ľudí zapĺňajú chodníky v našom národnom parku. Mnohí sa však správajú akoby tam už nikdy nechceli prísť. Zjem keksík, obal z neho... no, čo už, odhodím ho na zem. Pomaškrtím si na cukríku, papierik, v ktorom bol zabalený, dám... odhodím ho na zem. Vypijem vodu z plastovej fľaše a... čo s ňou? Hádam nebudem tých pár gramov niesť dole. Odhodím ju niekam bokom.

• V „stovežatej“ znela slovenčina, aj vďaka nám

•      Praha. Mesto stoviek veží. Mesto snov. Praha sa už od dávnej minulosti považuje za obraz všetkých politických i kultúrnych dejín národa českého. Nie nadarmo sa traduje, že „Praha jest zkamenělým dějepisem českým“. A pravé my, starogympláci, sme mali tú možnosť nazrieť do ulíc a histórie tohto veľkomesta. Vďaka pozvaniu našej partnerskej školy – Gymnázia u Libeňského zámku v Prahe 8.

• Vianočná Viedeň
    • ZUČ 2018