• Základné informácie

Výchovný poradca: Ing. Daniela Kopinská
          Konzultačné hodiny: piatok 11.30 - 12.30 h
          Kontakt: kopinska@stary-gympel.sk

Hlavné ciele činnosti výchovného poradcu

Poradenská činnosť, poradenstvo v otázkach výchovy a vzdelávania, profesijnej orientácie a v oblasti prevencie delikventného a problémového vývinu detí a mládeže.

Konzultačná činnosť zameraná na poskytovanie konzultácií žiakom a ich zákonným zástupcom pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov a poskytovanie informácií o formách štúdia na stredných a vysokých školách a možnostiach voľby povolania.

Koordinačná činnosť, sprostredkovanie prepojenia školy s poradenskými zariadeniami a inými odbornými zariadeniami zaoberajúcimi sa starostlivosťou o deti a mládež a poskytovanie metodickej pomoci pedagogickým zamestnancom.

Ďalšie čiastkové činnosti:

• Zabezpečovať komplexnú pedagogicko - psychologickú starostlivosť o žiakov.
          • Poskytovať základné informácie rodičom a žiakom na TH vo štvrtých ročníkoch.
          • Sledovať a evidovať žiakov so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami a žiakov s vývinovými poruchami. Vytvárať podmienky pre ich štúdium.
          • Rozvíjať záujmy, nadanie a talent u žiakov.
          • Podporovať rozvoj osobnosti žiaka, rozvíjať u žiakov schopnosť prevziať zodpovednosť za seba a svoj rozvoj, napomáhať žiakom.
          • Poskytovať metodickú a informačnú pomoc žiakom, ale aj ich zákonným zástupcom pri riešení osobných, osobnostných, výchovných a vzdelávacích problémov.
          • Venovať pozornosť problémovým žiakom s poruchami správania, učenia.
          • Poradenská služba pri výbere ďalšieho štúdia - vysokoškolského, bakalárskeho a nadstavbového.
          • Sledovať adaptáciu žiakov prvého ročníka a prímy.
          • V spolupráci s vedením školy sledovať a usmerňovať prácu TU, sledovať dodržiavanie humanizácie a demokracie.
          • Problémy riešiť v spolupráci s CPPPaP Poprad (www.ppppoprad.sk).

• Vianočná Viedeň
    • ZUČ 2018