• Odkaz budúcim starogymplákom

•      Ako bude vyzerať náš starý gympel o pätnásť rokov? Aké pomôcky budú žiaci v roku 2033 používať? Čo bude pre nich „normálne“ a čo už „historickou vykopávkou“?

Nuž, veru, my to môžeme len hádať. Vieme však s určitosťou, že ak sa žiaci pri oslavách 80. výročia vzniku našej školy budú chcieť pozrieť, ako to tu vyzeralo v roku 2018, budú mať na to reálnu možnosť.

Žiaci sekundy, tercie a kvarty si totiž jubileum vzniku prvého popradského gymnázia pripomenuli vytvorením TIME CAPSULE – časovej skrinky. Do škatule vložili nimi vytvorenú „knihu“ zachytávajúcu súčasnú študentskú realitu. Sú v nej najpoužívanejšie potreby súčasných žiakov a študentov. Napríklad slúchadlá na počúvanie hudby. Tradičné ťaháky. Vzor žiadanky a žiadosti o uvoľnenie z vyučka. Ukážka žiackeho žolíka, karty ISIC, stravného lístka, lístka na autobus či vlak, ktorým sa dnes cestuje do školy. Čo z toho bude ešte poznať a používať generácia, ktorá ešte len príde na svet o pár rokov?

Úhľadne zabalenú a zapečatenú škatuľu od nich prevzal riaditeľ školy Vladimír Lajčák a uložil ju vo svojej kancelárii. Zároveň obe strany – žiaci i pán riaditeľ, slávnostne podpísali list s presne stanovenými podmienkami, kedy a pri akej príležitosti sa TIME CAPSULE môže otvoriť.

Je veľmi reálne, že tvorcovia tohto prekvapenia pre budúce generácie budú mať v čase otvorenia škatule akademické tituly pred menom. A –násťroční študenti budú mať pred sebou realitu dnešných čias.

• Výtvarná súťaž Naša škola v budúdnosti
    • TIME CAPSULE