• 2 % z dane pre PRO STARGYM POPRAD

• DARUJTE 2% Z DANE pre Občianske združenie PRO STARGYM POPRAD

Vážení rodičia a priatelia školy!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Občianske združenie PRO STARGYM POPRAD, ktoré združuje ľudí so záujmom zabezpečiť špičkovú úroveň vzdelávania a výchovy študentov Gymnázia, Kukučínova 4239/1, Poprad a s blízkym vzťahom k tejto škole a jej tradíciám. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
          • skvalitnenie vybavenia školy
          • podporu kultúrnych a športových aktivít našich žiakov

Použite prosím tieto údaje o PRIJÍMATEĽOVI:

Obchodné meno alebo názov:

PRO STARGYM POPRAD

Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo:

Gymnázium, Kukučínova 4239/1, 058 39 Poprad

Právna forma:

Občianske združenie

Identifikačné číslo (IČO/SID):

Ak ste ZAMESTNANEC, použite prosím tieto tlačivá:

1. Potvrdenie o zaplatení dane (požiadajte zamestnávateľa o jeho vystavenie do 15. 2. 2023)
          2. Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane

Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením) si stiahnite zo stránky a vyplnené doručte do 30. apríla 2023 na daňový úrad podľa Vášho bydliska, prípadne ich doručte na adresu Občianskeho združenia, Gymnázium, Kukučínova 4239/1, 058 39 Poprad do 28. apríla 2023.

Ak ste FYZICKÁ alebo PRÁVNICKÁ OSOBA:

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
          2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
          3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
            Obchodné meno alebo názov: PRO STARGYM POPRAD
            Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Kukučínova 4239/1, 058 39 Poprad
            Právna forma: Občianske združenie
            Identifikačné číslo (IČO/SID): 42232732
          4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
          5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Ďakujeme.

S pozdravom

Ing. PaedDr. Beáta Taylorová, PhD.
          predseda OZ PRO STARGYM POPRAD