• Som z GPUK - Starogymplácka dobrovoľníčka na slovensko-ukrajinskej hranici

• 20.05.2022 06:20
        • Mám oveľa väčší rešpekt pred vojnou. Zároveň som získala novú nádej v ľudí. My sme tam boli taká jedna veľká rodina, ktorá má jediný jeden cieľ – pomôcť ľuďom, ktorí to majú teraz ťažšie ako my. Ja by som tam poslala všetkých. Tam si človek uvedomí, čo všetko máme, aké máme extrémne šťastie v živote,“ hovorí okrem iného v našom novom podcaste Ráchel Svistáková (IV. C). Strávila niekoľko dní na slovensko-ukrajinskej hranici ako dobrovoľníčka a o svojich zážitkoch porozprávala Andrei Milanovej (III. B). Vypočujte si ich mimoriadne zaujímavú a inšpiratívnu debatu na stránke / na Spotify.

• Som z GPUK - Čo priniesol tretí štvrťrok

• 20.05.2022 06:21
        • V pondelok sme v Starogympláckom týždni sľúbili, že sa ešte vrátime k mimoriadne dôležitej udalosti predchádzajúceho týždňa – trištvrteročnej klasifikačnej konferencii. A tak sme vyrazili na chodby nášho starého gympla a pýtali sme sa. Spolužiakov i učiteľov. Ste zvedaví, ako hodnotia prvú polovicu druhého polroka? Počúvajte na stránke školy / na Spotify náš ďalší podcast, ktorý pripravila Andrea Milanová (III. B)!
        • Som z GPUK - Tamara Potocká IV. GS - Skromná starogymplácka hviezda

• 12.04.2022 16:22
        • Možno ju stretávaš na chodbe, na schodišti a ani si neuvedomíš, že popri tebe prešla jedna z najlepších súčasných slovenských plavkýň. Účastníčka olympijských hier mládeže, majstrovstiev sveta i Európy, pretekov Svetového pohára, mnohonásobná majsterka Slovenska... Skromná, nenápadná, rovnako dobrá v bazéne i v škole. A je naša – starogympláčka. Áno, takáto je Tamara Potocká (IV. GS). Chceš vedieť o nej ešte viac? Vypočuj si na stránke školy/ na Spotify, o čom sa s ňou rozprávali Andrea Milanová a Jasmine Cehulová (obe III. B).

• PODCASTY GPUK - Dotýka sa nás to všetkých

• 04.04.2022 07:43
        • Počuli ste už niekedy o obchode s bielym mäsom? Možno mnohí ani neviete, čo si pod týmto pojmom máte predstaviť. Naši druháci majú za sebou prednášku s besedou o tomto jave. Vypočujte si na stránke/ alebo na Spotify podcast Laury Gerényiovej (II. B), všetko vám vysvetlí.

• plsik@stary-gympel.sk
      • 052/426 44 21 informátor; 052/426 44 27 sekretariát