111 SLOV: Sme (takmer) ideálna škola
- 23.04.2024 10:41
- V našej dopisovateľskej súťaži 111 SLOV sme Vám ponúkli možnosť napísať, čo by ste chceli zmeniť v našej škole. Takmer všetci (!) ste však spokojní so súčasným stavom. Mlčanie predsa znamená súhlas. Prišlo nám totiž iba niekoľko vašich návrhov na zmeny. A čo by chceli tí nespokojní? Prečítajte si trojicu najinšpiratívnejších príspevkov, ktoré oceníme jednotkou zo slovenčiny!
Na ,,kukučínku” chodím už osem mesiacov a školu som si naozaj obľúbila. Starý gympel je určite pokrokovou a modernou školou.
Avšak sú určité veci, ktoré by som zmenila. Ak počas vyučovania prší, vôbec ma to netrápi. Ale ak sa potom treba presúvať do telocvične v daždi, to už nie je veľmi príjemné. Máme fajn telocvičňu, ale nevýhoda je, že nie je spojená so školou.
Myslím si, že aj tak najpodstatnejší sú ľudia, ktorí sa v škole nachádzajú. Máme skvelých učiteľov a žiakov, ktorí školu stále posúvajú dopredu. Vďaka nám všetkým je naša škola už sedemdesiat rokov miestom, v ktorom sa všetci cítime dobre. Verím, že sa to v najbližších rokoch nezmení. (...iba ak k ešte lepšiemu – poznámka redakcie)
Lucia Madzíková (I. AA)
Čo by som chcel zmeniť v našej škole? Potešilo by ma, keby sme nedostávali domáce úlohy. Pokojne by som ich vymenil za dlhšie vyučovanie, ale tie domáce ma naozaj nebavia. Niektoré sú podľa mňa dosť dlhé a obťažujúce. Hoci niektoré sú aj v pohode. Ale keď mám na domácu úlohu 157-tisíc príkladov z matematiky a 756-tisíc úloh zo slovenčiny, veľmi šťastný nie som. Nechce sa mi ich robiť! Je pravda, že dlhšie vyučovanie by bolo veľmi únavné, ale bolo by to lepšie ako veľa domácich.
A čo z toho všetkého vychádza? Že by mal minister školstva konečne zrušiť domáce úlohy, lebo ja to už neprežijem. Aj keď vraj asi budem musieť...
Matej Csach (príma)
Ako by mohlo byť v našej škole lepšie? Niektoré veci by bolo možné zmeniť ľahšie, pre iné by sa muselo zmeniť niekoľko vecí naraz.
Napríklad učiť sa na informatike, ako lepšie pracovať s informáciami. Internet má síce odpoveď takmer na všetko, ale nie vždy pravdivú.
Doplniť do rozvrhu predmety komunikácia a filozofia. Tieto predmety by prispeli k rastu logického myslenia a doplnili by bezduché učenie.
Myslím si, že školský systém má niekoľko chýb. Treba doň začleniť technológie.
Spachtošov, ako som ja, by taktiež potešilo, ak by sa vyučovanie začínalo neskôr. Vyučovanie by sa síce muselo končiť neskôr, ale vstávať neskôr by bolo príjemnejšie. Zmeniť toto by bolo pekné, no nie jednoduché.
Patrik Oravec (I. AA)
- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články
Novinky
- Tradičný starogymplácky LIST JEŽIŠKOVI
- 19. 12. 2024
- Erasmus+ nám umožňuje spoznávať svet. Tentoraz sme boli v Írsku
- 19. 12. 2024
- Bylinky z kukučínky
- 18. 12. 2024
- Starogympláci s veľkým srdcom
- 18. 12. 2024
- Naši šachisti na majstrovstvách Slovenska v elitnom kvartete
- 12. 12. 2024
- Spoznaj svojho učiteľa – Miroslava Vargová
- 11. 12. 2024
- Aj v matematickej súťaži LOMIHLAV sme potvrdili našu výnimočnosť
- 11. 12. 2024
- Šimon Rybka a Laura Olexová do celoštátneho kola v šachu
- 10. 12. 2024
- Starogymplácki futsalisti strieborní
- 6. 12. 2024
- Fotopozdrav z práve prebiehajúcej mobility našich žiakov v Írsku
- 5. 12. 2024