Ocenenie EITA 2023 ďalším z radu mimoriadnych úspechov našej školy
- 13.12.2023 14:55
- Mimoriadnu aktivitu a úspešnosť našej školy v projektoch programu Erasmus+ si už všimli aj za hranicami Slovenska. Európska komisia nám pred pár dňami udelila prestížne ocenenie European Innovative Teaching Award (EITA – Európska cena za inovatívne vzdelávanie) za výnimočný projekt Učenie sa a učenie bez hraníc. Čítajte!
Podujatie EITA sa uskutočnilo ešte koncom novembra v Bruseli. V belgickej metropole sa stretli zástupcovia zo všetkých krajín Európskej únie, aby prezentovali úspešné projekty. A my sme medzi nimi nechýbali! Zároveň to bola pre všetkých účastníkov príležitosť hľadať si nových rovnocenných partnerov na ďalšie projekty. Postupne sa tak bude vytvárať sieť elitných realizátorov programu Erasmus+.
Koncom minulého týždňa sme si boli v Bratislave prevziať cenu Slovenskej národnej agentúry Erasmus+. Stali sme sa jednou z troch škôl na Slovensku, ktoré takéto ocenenie dostali.
Táto súťaž sa koná od roku 2021. Jej cieľom je zamerať sa na inovatívne vzdelávacie postupy zavedené učiteľmi v jednotlivých európskych krajinách. EITA oceňuje úspechy škôl, identifikuje výnimočné vzdelávacie systémy a podporuje medzinárodnú spoluprácu vyučujúcich.
Cena sa udeľuje v štyroch odlišných kategóriách: vzdelávanie a starostlivosť v ranom detstve, základné vzdelávanie, stredoškolské vzdelávanie a školy odborného vzdelávania a prípravy.
Témou tohto ročníka bolo Vzdelávanie a inovácie. Odborníci sledovali zavádzanie už existujúcich, ale aj novovznikajúcich technológií do súčasných vzdelávacích systémov. V tomto roku bolo v štyroch kategóriách uznaných a ocenených 93 projektov z 32 európskych krajín.
Slovenská národná agentúra Erasmus+ spomedzi množstva projektov vybrala tie tri, ktoré sa zameriavajú na umelú inteligenciu, robotiku, kódovanie, programovanie a virtuálnu realitu. V kategórii stredoškolské vzdelávanie toto prestížne ocenenie získala naša škola za výnimočný projekt Učenie sa a učenie bez hraníc. Ten sme koordinovali s našimi partnermi z gymnázií v Dánsku, Česku a Litve. Cieľom projektu bolo implementovať inovatívne metódy s využitím rôznych aplikácií do vyučovania nielen v škole, ale aj mimo nej a podporiť rovesnícke učenie. Priestor teda dostali aj žiaci. Výsledkom bola
metodická príručka zaujímavých vyučovacích hodín a aplikácia, ktorá sumarizuje poznatky o partnerských krajinách a aktivity projektu.
- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články
Novinky
- Plenárna a triedne schôdze rodičovského združenia
- 8. 10. 2024
- Výzva na voľby členov do rady školy
- 4. 10. 2024
- Tomáš Sálus víťazom Literárneho Kežmarku
- 8. 10. 2024
- Starogympláci sa na ŠTRBArace nestratili
- 7. 10. 2024
- Starogympláci v Kodani projektovali svoju víziu budúcnosti
- 7. 10. 2024
- Účelové cvičenie prvákov a kvintánov bolo aj úvodným teambuildingom
- 4. 10. 2024
- Daj svojmu už nepotrebnému tričku nový význam
- 4. 10. 2024
- Švédi u nás v rámci programu Erasmus+ absolvovali aj KOŽaZ
- 3. 10. 2024
- Viete, akú DNA má banán? Žiaci z II. C to zistili v priamom prenose
- 1. 10. 2024
- Druháci a sextáni si overili, čo je to vhodné oblečenie na túru
- 1. 10. 2024