• Prišla, videla... a bola nadšená

• 18.10.2019 17:28
      •      „Máte veľmi dobrých žiakov. Nebola to moja prvá skúsenosť so slovenskými študentmi, ale u vás to bolo úplne odlišné od toho, čo zažívam v iných školách. Príjemne odlišné! Žiaci živo reagovali na moje otázky, nebáli sa hovoriť, zapájali sa do aktivít. Odchádzam nadšená,“ približne takto zhodnotila svoj týždňový pobyt v našom „starom gympli“ Arpine Babayane – Arménka, ktorá už desať mesiacov pôsobí na Slovensku ako dobrovoľníčka a k nám prišla odučiť dvadsať hodín angličtiny.

•      Patríte medzi tých, ktorí mali to šťastie a mohli absolvovať aspoň jednu vyučovaciu hodinu s touto mladou a sympatickou učiteľkou? Tak potom budete určite súhlasiť, že to bolo príjemné vybočenie z tradičných koľají. Debaty v angličtine o jej domovskej krajine, o cestách, na ktoré sa vydala, o aktivitách v rámci dobrovoľníckej misie, ale aj o jej osobných postrehoch o kultúrnych rozdieloch medzi národmi, ktoré si už stihla všimnúť... Doslova šokovala svojimi vedomosťami o Slovensku, jeho histórii, ale aj o súčasných reáliách. Rovnako prekvapujúce bolo aj jej ovládanie slovenčiny – podľa mnohých z nás jedného z najťažších jazykov sveta.

Porekadlo o tom, že jedna lastovička ešte leto nerobí, všetci poznáme. Arpine Babayane bola naozaj prvou, po nej by však mali nasledovať podobné aktivity s ďalšími učiteľmi-dobrovoľníkmi, ktorí si práve Slovensko zvolili za jednu zo svojich zastávok. Minulý týždeň sa na jeden deň k nám prišla ukázať aj ruštinárka pani Oľga. Naša škola v rámci programu Erasmus+ už čoskoro privíta ďalších partnerov z rôznych kútov sveta.  Všetko je ale zatiaľ iba v plánoch.

redakcia VeTa eS Gé

• Naspäť na zoznam článkov