• Máš aj ty v skrini kôpku „nikdy viac“? Zbav sa jej!

• 15.10.2021 10:24
      • Tak ako väčšina mám pri triedení šatníka osobitnú kôpku oblečenia s názvom: „možno niekedy.“
        Tak ako u väčšiny tá moja kôpka rok čo rok rastie.
        A tak ako u väčšiny sa postupne z „možno niekedy“ stáva „nikdy viac“.
        Zmeňme to!  Zoberme všetky ešte použiteľné kúsky svojich minulých šatníkov a spravme ich budúcimi niekoho iného!

•      Vezmi tašku, daj do nej mikiny, tričká, bundy, nohavice, košele, kabáty, šaty, sukne, šortky a rôzne iné kúsky oblečenia od výmyslu sveta a dones ich

1. pondelok 18. októbra
        2. alebo utorok 19. októbra
        3. alebo (posledná šanca!) v stredu 20. októbra

do kabinetu č. 110 (tretie dvere vpravo od hlavného vchodu starého gympla) pred prvou vyučovacou hodinou (7.15 – 7.54 h).

Opýtaj sa rodičov, starých rodičov, bratrancov, sesterníc, kamošov, susedov a pokojne aj náhodných okoloidúcich, či chcú pomôcť ľuďom, ktorí si nemôžu dovoliť mať taký plný šatník ako my. Tým, ktorým sa môže tvoj vyradený pulóver, sveter, rolák, blúzka, čiapka či vetrovka zísť viac ako tebe vzadu v skrini v spomínanej kôpke „nikdy viac”. Ochotne sa aj stavíme, že nájdeš aspoň jedného, ktorý bude chcieť dať druhú šancu nielen oblečeniu, ale aj pomocnú ruku ľuďom z domova sociálnych služieb, kam chceme našu zbierku doručiť.

Naše prachom zasadnuté oblečenie dokáže vyčariť tisícky úsmevov, nám robí len tisícky starostí (nehovoriac o vráskach). Riaďme sa mottom: Keď môžem, pomôžem! a pomáhajme si navzájom. Teraz je to ľahšie, než kedykoľvek predtým.

Predvlani sme vyzbieraným oblečením naplnili väčšiu dodávku, vlani už malý nákladiak. Posuňme latku vyššie než minulý rok!

Anna Mária Pavolková (III. C) a Lucia Mrštinová (kvinta)