• Učili sme osemročných recyklovať odpad

• 17.06.2021 22:25
        •      „Mám iba osem rokov, ale už viem triediť odpad.“

Druhú vetu predchádzajúceho súvetia pred pár rokmi nemohlo vysloviť ani oveľa staršie dieťa a myslím si, že ani všetci dospelí nie. Problémom s odpadom sa vtedy nevenovalo toľko času a energie. Nuž, škoda...
              Začať s čímkoľvek novým, nevyskúšaným však nikdy nie je neskoro. Preto sa náš starý gympel rozhodol o tomto probléme poučiť budúcnosť našej krajiny, konkrétne druhákov zo Základnej školy s materskou školou na Dostojevského ulici v Poprade (týmto im ďakujeme za spoluprácu).

• Jún

• 16.06.2021 10:31
        •  Jún je veľmi zvláštny mesiac. Nazvala by som ho mesiacom zmiešaných pocitov. V škole dopisujeme posledné písomky a krúžkujú sa známky. Na druhej strane ale vo vzduchu cítiť už leto a vytúžené prázdniny nám prestali klopať na dvere, ony ich už otvárajú. Zo známok šedivieme, ale na druhej strane nám v žilách pulzuje nadšenie z prichádzajúceho leta.
        • Chceš čítať? Čakáme na teba!

• 11.06.2021 11:32
        • Náš starý gympel sa už štvrtýkrát dostal do výberu slovenských stredných škôl, ktorých žiaci rozhodujú o udelení ceny pre najlepšiu slovenskú prózu uplynulého roka. Cena René – Anasoft litera gymnazistov je na Slovensku historicky prvou literárnou cenou, o ktorej rozhodujú študenti.
        • Ako som dostala druhú šancu

• 09.06.2021 07:54
        • To, že marec patrí knihe či máj láske, vie asi každý. Viete však, čomu patrí záverečný mesiac školského roka? Nie, nie, nie je to ani mesiac detí, ani mesiac školských výletov, či čakania na prázdniny. Je to Mesiac povedomia o skolióze.

• 052/4264421 informátor 052/4264427 sekretárka riaditeľa školy 052/4264422 riaditeľ školy