• Čakala som iba pekný zápis v životopise, no dostala som oveľa viac

• 27.09.2019 07:13
        •      Informáciu o DofE, medzinárodnej cene vojvodu z Edinburghu, a starogympláckej šestici bronzových medailistov tohto celosvetovo sledovaného a uznávaného prestížneho ocenenia, sme vám v našom časopise VeTa eS Gé priniesli pred pár dňami. Teraz vám prostredníctvom rozhovoru ponúkame zážitky jednej z našich starogympláckych účastníčok z plnenia tohto projektu.

Emma Barilová. Oktavánka, ktorá si v minulom školskom roku, vo svojom predposlednom ročníku gymnaziálneho štúdia, zdvihla latku nárokov na samu seba poriadne vysoko. Čo ju motivovalo zapojiť sa do DofE? Čo vníma ako jeho najväčšie pozitívum? Kam ju to posunulo? O tom všetkom sa dočítate v tomto článku. Veríme, že vás týmto namotivujeme zahodiť svoju pohodlnosť, vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a prihlásiť sa do tohto programu.

• Veľký potlesk a poďakovanie našim šporťákom

• 24.09.2019 07:41
        •      Pätica našich starogympláckych športovcov Kristína Špitková, Boris Krolák (obaja IV. GS), Štefan Kollár (III. GS), Tamara Potocká a Peter Harbut (obaja II. GS) si k svojim tréningovým povinnostiam priložila aj ďalšiu – dobrovoľnícku. Vymenovaní reprezentanti sa rozhodli podporiť v športových aktivitách resp. namotivovať na šport deti z popradského Centra pre deti a rodiny (CDR).

• Odmena pre najlepších starogympláckych sudokáčov 2018/19

• 23.09.2019 18:47
        •      Starogymplácka liga v riešení SUDOKU. Celoročná 9-kolová súťaž, v ktorej môže KAŽDÝ (!!!) starogymplák ukázať svoje schopnosti logicky uvažovať. Jej prvý ročník sa uskutočnil v predchádzajúcom školskom roku, ale najlepší riešitelia rébusov si svoju odmenu vychutnali až teraz. Cenou pre víťazov bol celodenný zájazd do Banskej Štiavnice – mesta zapísaného do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. No a čo všetko zažili? Čítajte, pozerajte a... záviďte.
        • Popradské pleso patrilo druhákom a sextánom

• 17.09.2019 17:41
        •      Nádherné slnečné počasie už niekoľko dní doslova láka do prírody. Druháci a sextáni sme sa nenechali ponúkať. Druhý štvrtok nového školského roka sme venovali turistike. Náš cieľ bol jasný. Zvládnuť túru zo Štrbského Plesa k Popradskému plesu.

• Garden party 2020
    • Rozlúčka s absolventmi gymnázia 2020