• Výlet do mesta snov

• 08.03.2019 07:32
        •      Na našom „starom gympli“ nie sú výlety do zahraničia ničím novým. Praha, Viedeň, Florencia, Paríž, Londýn, Švajčiarsko... – to sú už takmer tradičné možnosti. Tentoraz sme však latku opäť posunuli vyššie. Rozhodli sme sa pre výlet za hranice Európy! Už v septembri sme si kúpili letenky do New Yorku – mesta snov.

Ani sme sa nenazdali a už sme sedeli vo vlaku do Bratislavy. Pred sebou sme mali cestu, ktorá sa nám už po pár hodinách čakania na viedenskom letisku zdala nekonečná. Let do Madridu prešiel ako nič a pred nami bola najdlhšia, no zároveň posledná časť cesty – 8-hodinový let rovno do New Yorku. Pristátie na tamojšom letisku JFK (Johna Fitzgeralda Kennedyho) bolo pre všetkých obrovskou úľavou. Boli sme konečne na mieste! To, o čom sme doteraz iba snívali, sa zrazu stalo skutočnosťou.

• Mikuláš Dzurinda u nás o voľbách do europarlamentu

• 28.02.2019 14:29
        •      V stredu 27. februára sme na pôde nášho „starého gympla“ privítali významnú osobnosť slovenskej politiky. Zavítal k nám bývalý dvojnásobný premiér Slovenskej republiky Mikuláš Dzurinda, ktorý momentálne pôsobí ako prezident Centra pre európske štúdie a taktiež pôsobí v Európskej ľudovej strane. Možnosť stretnúť sa s ním dostali naši tohtoroční maturanti.

Hlavnou témou besedy, ktorú spoločne absolvovali, boli nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu. Mikuláš Dzurinda prízvukoval najmä dôležitosť účasti na voľbách. Najskôr predstavil históriu vzniku Európskej únie a taktiež jej význam a benefity, ktoré plynú zo vzájomnej spolupráce. Jednou z hlavných tém bol aj nadchádzajúci brexit a jeho negatívny vplyv na študijné a pracovné možnosti mladých Slovákov.

• Kvapkala valentínska krv, teda s láskou

• 28.02.2019 14:29
        •      Už 15.-krát sa v našej škole uskutočnila akcia s názvom Kvapka krvi. Bezmála dva týždne po sviatku všetkých zaľúbených, ale stále s prívlastkom „VALENTÍNSKA“! Naši plnoletí spolužiaci, učitelia a zamestnanci školy mohli prísť s darom najvzácnejším, jedinečným, nenahraditeľným – vlastnou krvou. Mohli dokázať, že lásku majú v krvi.

• Školská knižnica oslavovala prvé narodeniny

• 15.02.2019 14:52
        • Veru, veru! Už je to presne rok, čo v našej škole funguje školská knižnica. Pamätáte sa ešte na jej vlaňajšie slávnostné otvorenie? Pásku vtedy slávnostne prestrihol pán riaditeľ Vladimír Lajčák spolu so zástupcami rady školy a sponzorov, ktorí prispeli na jej vybudovanie. A pán riaditeľ nechýbal ani pred pár dňami na oslavách prvého výročia jej otvorenia. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli s gratuláciou, a rovnako všetkým, ktorí toto miestečko skvelého oddychu a dôležitého poučenia využívajú. Tak teda, milá naša školská knižnica, všetko najlepšie, happy birthday a živio!

• Hand Up Crew
    • Zbierka šatstva 2019