• Hurá! Máme novú učebňu biológie!

• 09.11.2021 10:28
        • Máme pre vás veľké a príjemné prekvapenie: z triedy č. 301 sa vďaka veľkej rekonštrukcii stala úplne nová učebňa biológie! Nová najmä svojou podobou a vybavením. My sme tam už boli! No a vy všetci, ktorí sa už neviete dočkať vyučovania v nej, poďte nakuknúť za zatiaľ zamknuté dvere. Aby ste vedeli, na čo môžete tešiť, keď do nej prvýkrát vkročíte.
        • Pripravujeme park na zimný oddych

• 27.10.2021 07:41
        •      Nie každá škola sa môže pochváliť takým nádherným parkom, cez aký deň čo deň minimálne dvakrát prechádzame – ráno do a popoludní zo školy. Taký park si však vyžaduje patričnú starostlivosť. O kosenie trávy sa počas celého roka stará pán školník. O stromy, kvety, skalky zase my – žiaci.
        • Volíme si predsedu žiackej školskej rady

• 27.10.2021 07:36
        •       Predseda žiackej školskej rady. Pre nás študentov post mimoriadne významný. Možno nie všetci si uvedomujeme, ako veľmi sa nás táto skutočnosť dotýka. Voľba nášho nového študentského šéfa a zástupcu v komunikácii s vedením školy sa uskutoční už o niekoľko dní. Doterajšej líderke Katke Závackej sa totiž končí funkčné obdobie. Je už v oktáve, prioritou sa pre ňu stáva príprava na maturitu a prijímacie skúšky na vysokú školu.
        • Erasmus days

• 29.10.2021 21:28
        •       Erazmus. Tentoraz myslíme toho Rotterdamského. Teda holandského mysliteľa, filozofa, jazykovedca... no..., skrátka typického renesančného „vševeda“. Práve jeho meno sa stalo pomenovaním organizácie Európskej únie, ktorá podporuje aktivity v oblasti vzdelávania a športu. Nech aj my, súčasní študenti, chytíme ten renesančný „grif“ a posunieme svet o taký skok dopredu, ako sa to podarilo Leonardovi, Michelangelovi, Donatellovi, Raffaelovi, Petrarcovi, Giordanovi Brunovi, Boccacciovi...