• Je to dobré, je to zlé, vyhovuje, nevyhovuje...

• 27.03.2020 16:35
        • Áno, presne takto nám vyšla kratučká anketa, ktorú sme v týchto dňoch realizovali elektronickou formou. My sme sa vás pýtali, tí, ktorí chceli, odpovedali. Nuž, koľko ľudí, toľko chutí. Niektorí sú spokojní, dištančný spôsob výučby im vyhovuje, iní by sa radšej vrátili späť do lavíc školy. Veľmi dôležité je to, že nestrácame kontakt so spolužiakmi. No a aby sme vedeli jeden o druhom ešte viac, ponúkame vám výber zaujímavých odpovedí na naše anketové otázky:

• Ako žijú starogympláci v karanténe

• 26.03.2020 07:09
        •      Už druhý týždeň je škola zavretá. Veru, nie je to jednoduché. Oslovili sme niekoľko študentov, aby sme zistili, ako to celé prežívajú. „Až teraz som zistila, že vstávať o šiestej ráno, sedieť v školských laviciach a celé prestávky prekecať so spolužiakmi má naozaj niečo do seba. Zmena formy vyučovania na dištančné zaskočila. A určite nie len mňa, ale aj mojich spolužiakov či učiteľov. Nikto nevedel,  čo od toho čakať. Táto domáca forma ma však milo prekvapila,“ zaznieva z predposledného ročníka. „Spočiatku som si nevedel predstaviť, ako bude vyučovanie prebiehať. Neskôr som ale pomerne hladko nabehol na tento systém,“ pridáva sa jeden z druhákov. „Myslím si, že väčšina z nás túto správu očakávala, takže ani pre mňa to nebolo prekvapením. No mala som zmiešané pocity – ako bude vyučovanie vôbec prebiehať? Bude tento systém fungovať?“ kládla si otázky jedna z tretiačok.
        • Splnil sa nám sen – pár dní v meste, ktoré nikdy nespí

• 17.03.2020 15:05
        •      Už niekoľko týždňov (či skôr mesiacov?) sa nevieme dočkať. A zrazu je to tu. Deň začiatku nášho  veľkého dobrodružstva. Deň začiatku plnenia sna nejedného človeka. Deň, keď máme odletieť do New Yorku. Aké to bude? Ako to zvládneme? Čo náš tam čaká...?
        • Život je viac ako... vlastne je to úplne najviac

• 27.02.2020 11:20
        •      Podľa čoho spoznáte dobrého študenta? Podľa dobrých známok? Podľa stopercentnej dochádzky? Podľa úspešnosti pri skúšaní, testoch, prijímačkách...?

Aká je odpoveď (priznávame, veľmi subjektívna!)? Podľa nás podľa toho, či dokáže byť človekom. Naozajstným človekom. Či dokáže potlačiť svoje osobné záujmy pred záujmami ostatných. Či dokáže pomôcť. Podať pomocnú ruku. Nie našepkávaním pri odpovedi spolužiakovi. Nie pri zakrývaní prešľapov iných. Nie falošným kamarátstvom. Ale tým, že dokáže vymeniť svoje osobné pohodlie za šťastie iných.

• New York 2020
    • Krajské kolo v basketbale dievčat SŠ