• Dve zlaté medaily v celoštátnom finále biologickej olympiády

    • 3. 5. 2019
    • Famózny úspech starogymplákov! Máme dvoch najlepších biológov-stredoškolákov na Slovensku! Matej Zámečník (III.B) v A-kategórii projektovej časti a Štefan Slavkovský (sexta) v B-kategórii teoreticko-praktickej časti biologickej olympiády zvíťazili v republikovom finále v Bratislave. Matej si automaticky zaistil priamy postup do celosvetového finále, Štefan navyše získal aj Cenu dekana Prírodovedeckej fakulty UK Bratislava a je hlavným favoritom výberu Slovenska na medzinárodné kolo.    

     Matej Zámečník uspel aj v teoreticko-praktickej časti, kde skončil štvrtý a je takisto v užšom výbere na medzinárodnú súťaž. Štvrtú priečku v B-kategórii teoreticko-praktickej časti obsadil v celoštátnom kole aj Samuel Zaťura (II.C).

          Ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy a postupujúcemu duu želáme veľa úspechov aj za hranicami Slovenska.

    • Suverénny triumf Slavkovského na krajskom kole matematickej olympiády

    • 2. 5. 2019
    • Štefan Slavkovský (sexta) neuveriteľne suverénnym spôsobom ovládol krajské finále matematickej olympiády v B-kategórii. Ako jediný spomedzi 43 súťažiacich získal maximálny počet bodov a zvíťazil. So sedembodovým odstupom skončili spoločne na druhom mieste Marek Tkáč (II.C) a Katarína Vosovičová (II.B). Málo vídanú dominanciu starogymplákov v tomto najvyššom kole súťaže ešte podčiarkol Pavol Šimkovič (II.B), ktorý obsadil piatu priečku. V pätici najlepších matematikov Prešovského samosprávneho kraja (PSK) tak skončili až štyria žiaci z našej školy! Blahoželáme!

    • Marco Frank deviatym najlepším ekonómom SR

    • 2. 5. 2019
    • Mimoriadny úspech zaznamenal v ekonomickej olympiáde Marco Frank (IV.B). V celoštátnom finále tejto súťaže na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave obsadil výborné 9. miesto. Celkovo sa do súťaže v tomto školskom roku zapojilo vyše 5300 stredoškolákov z celého Slovenska, presne 432 ich súťažilo na krajských kolách, päťdesiatka najlepších sa predstavila v republikovom záverečnom kole.

     Marco vo finále skvele zvládol teoretickú časť, po teste figuroval na 5. priečke. V ústnej trochu zaváhal a vo vyrovnanej konkurencii klesol na konečnú 9. pozíciu. Súťaž bola sledovaná celoštátnymi médiami. Organizátori skonštatovali extrémnu náročnosť i vyrovnanosť súťažiacich. Elitná desiatka si vybojovala právo prijatia na vysokoškolské štúdium na ktorejkoľvek ekonomickej škole na Slovensku bez prijímacích skúšok. Marcovi gratulujeme a želáme veľa úspechov na blížiacej sa maturite a potom aj v štúdiu na VŠ.

    • Krajské kolo v atletike: Tri triumfy znamenajúce postup na M SR

    • 30. 4. 2019
    •      Celkovo sedem pódiových umiestnení a tri prvenstvá znamenajúce postup na majstrovstvá Slovenska prinieslo pre farby nášho starého gympla krajské kolo v atletike žiakov stredných škôl.    

         Najjagavejší kov sa dokonca dvakrát zaligotal na krku septimánky Alexandry Bartkovej, ktorá nechala za sebou všetky súperky v behu na 100 m cez prekážky a zvíťazila aj v skoku do diaľky. Tretie zlato vybojovala Karolína Kubošiová (II.GS) v skoku do výšky. Tesne pod najvyšším stupienkom ostal Peter Harbut (I.GS) v behu na 400 m a Kristína Špitková (III.GS) v behu na 1500 m. S dvoma bronzovými medailami sa môže popýšiť Ľubomíra Dovjáková (I.C), ktoré si vybojovala v behoch na 100 a 400 m.

      Všetkým medailistom ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy, k úspechom im blahoželáme a Alexandre a Karolíne budeme držať palce na majstrovstvách SR, ktoré sa uskutočnia 9. a 10. mája v Trnave.

   • Aby sa Zem nestala smetiskom
    • Aby sa Zem nestala smetiskom

    • 30. 4. 2019
    •  Základná škola na Tajovského ulici v Poprade už piatykrát zorganizovala environmentálnu konferenciu. No a keďže naša študentská rada má aj environmentálnu komisiu, nemohli jej členovia pri tom chýbať. Téma tej tohtoročnej bola viac ako zrozumiteľná – Nezasypme Zem odpadom. Asi ani netreba nijako zdôrazňovať, že zožala velikánsky úspech. 

          Na konferencii vystúpili naše starogympláčky Lýdia Šablaturová (II.B) Martina Mareková (II.C) pod vedením koordinátora pána učiteľa Rastislava Šablu. Svojou prezentáciou Odpad, skaza sveta chceli poukázať na desivé skutočnosti týkajúce sa odpadu, ktoré sužujú našu planétu. Podarilo sa im presvedčiť prítomných, že heslo: „Čo nevidím, to neexistuje!“ už dávno nie je namieste a je čas čelom sa postaviť problémom s odpadom. Je len na nás samých uvedomiť si, že planéta je len jedna a ak jej nepomôžeme, sama to nedokáže.

    • Nenoste drevo do lesa, vodu do mora, sovy do Atén

    • 29. 4. 2019
    •      Na svete nie je nič krajšie ako rozosmiate detské oči. A nič smutnejšie ako smutné detské oči. Bolo by nosením dreva do lesa hovoriť o tom, že najviac smutných očí je v detských domovoch. Bolo by nosením vody do mora hovoriť o tom, že tie oči kričia najmä o smútku z nedostatku ľudského tepla. Bolo by nosením sov do Atén hovoriť o tom, že to teplo pohladenia, objatia a lásky sa nedá nahradiť ničím. Ale nesmieme sa nesnažiť aspoň na chvíľočku roztiahnuť tú ťažkú oponu ich smútku.

      

          Azda neexistuje dieťa, ktoré by nemalo rado sladkosti. Dobrá čokoládka tak nádherne sa rozpúšťajúca na jazyku... Cukrík tak nádherne lepiaci sa na zuby... Keksík tak nádherne chrumkajúci pri každom zahryznutí...

          Nenosme nič do lesa. Ani do mora. A už vôbec nie do Atén. Prinesme niečo k nám do zborovne, čo by deťom z Detského domova v Poprade mohlo aspoň na chvíľu rozžiariť očká. Na budúci týždeň od pondelka 6. mája do štvrtka 9. mája sa v našej škole uskutoční ZBIERKA SLADKOSTÍ pre deti, pre ktoré to bude malým darčekom k ich blížiacemu sa sviatku – Medzinárodnému dňu detí. Príďte skúsiť roztiahnuť tú smutnú oponu, príďte skúsiť priniesť trochu svetla do ich očiek. Uvidíte, ako to rozsvieti vaše srdiečka.

          Budeme sa tešiť z každej „mňamky“, od každého nášho žiaka, od každého rodiča žiakov súčasných, minulých i budúcich, od všetkých, ktorí chcú meniť tú najsmutnejšiu vec na svete na najkrajšiu...

          Od pondelka 6. mája do štvrtka 9. mája 2019 bude zborovňa (prvé dvere vpravo od hlavného vchodu oproti  vrátnici) pred vyučovaním od 7.30 h do 7.55 h a potom cez veľkú prestávku od 10.30 h do 10.50 h otvorená vašim sladkým pohladeniam, objatiam a láske.

    • Jedenásť prvenstiev našich atlétov z okresného kola

    • 25. 4. 2019
    • Jedenásť zo šestnástich disciplín okresného kola v atletike stredoškolákov, ktorého usporiadateľom bola už druhýkrát naša škola, malo víťaza starogympláka! Naši šporťáci skutočne deklasovali celú okresnú špičku a potvrdili, že hrdý honor Najšportovejšia škola Prešovského samosprávneho kraja sme nedostali len tak, náhodou. Najúspešnejšími zberateľmi najcennejších kovov boli Peter Harbut (I.GS) a Alexandra Bartková (septima), obaja triumfovali v troch disciplínach.

     Celkovo ostalo „doma“ až 19 medailových umiestnení (11 zlatých – 4 strieborné – 4 bronzové)! Už v piatok 26. apríla budú všetci naši zlatí medailisti potvrdzovať svoju výnimočnosť na krajskom kole v Prešove. Držíme palce, nech zlatá žatva pokračuje!

     Prehľad starogympláckych medailistov z okresného kola v atletike:

     DIEVČATÁ:

     100 m: 1. Anna Lavková (SP), 2. Ľubomíra Dovjáková (I.C)

     400 m: 1. Ľubomíra Dovjáková (I.C), ... 3. Lucia Mudráková (I.GS)

     1500 m: 1. Kristína Špitková (III.GS)

     Diaľka: 1. Alexandra Bartková (SP), 2. Monika Pekarčíková (II.GS)

     Výška: 1. Alexandra Bartková (SP), 2. Karolína Kubošiová (II.GS)

     Guľa: 2. Anna Lavková (SP)

     Štafeta (400-300-200-100 m): 1. Ľubomíra Dovjáková (I.C), Karolína Kubošiová (II.GS), Alexandra Bartková (SP),  Kristína Špitková (III.GS)

      

     CHLAPCI:

     100 m: 1. Peter Harbut (I.GS)

     400 m: 1. Peter Harbut (I.GS)

     800 m: 3. Dávid Ihnačák (III.GS)

     3000 m: 1. Jakub Gardoš (II.GS)

     Výška: 1. Boris Krolák (III.GS), 3. Tomáš Janík (III.GS)

     Guľa: 3. Marián Skupek (III.GS)

     Štafeta (400-300-200-100 m): 1. Peter Harbut (I.GS), Tomáš Horák, Alex Kapsdorfer (obaja III.GS), Štefan Kollár (II.GS)

    • Historicky prvý postup basketbalistiek na M-SR

    • 25. 4. 2019
    • Naše basketbalové reprezentantky sa po prvý raz v histórii školy prebojovali na majstrovstvá Slovenska! Po suverénnom prvenstve na okresnom kole rovnako hladko bez jedinej prehry prešli pred pár dňami aj krajským kolom v Starej Ľubovni. Napodobnili tak chlapcov, ktorí v predchádzajúcich troch rokoch nechýbali medzi celoštátnou elitou. Už o dva týždne čaká naše basketbalistky finálový turnaj v Piešťanoch. Držíme palce a želáme zotrvanie na víťaznej vlne!

   • Malí veľkí debatéri
    • Malí veľkí debatéri

    • 15. 4. 2019
    •   Členovia nášho starogympláckeho debatného krúžku začínajú zbierať ovocie svojej pomaly dvojročnej práce. Na 2. kole Východoslovenskej debatérskej ligy v Košiciach tak trochu nečakane zažiarila dvojica Andrea Kubáňová (príma) – Ondrej Pomietlo (sekunda). V súťaži tímov obsadili skvelé druhé miesto – najlepšie z piatich našich dvojíc v početnom štartovom poli. Gratulujeme im a želáme veľa ďalších úspechov!

        Ak máš chuť a ambíciu zlepšiť svoje rečnícke a argumentačné schopnosti, môžeš sa medzi „malých“ i „veľkých“ debatérov kedykoľvek pridať. Informácie každému záujemcovi poskytne pani zástupkyňa Iveta Šatanková, resp. septimánky Emma Barilová a Alexandra Treskoňová. 

      

    • Bodovali sme aj v SOČ-ke

    • 15. 4. 2019
    • Čo je to SOČ-ka? Stredoškolská odborná činnosť! Každoročne sa uskutočňuje súťaž stredoškolákov, ktorí sú ochotní urobiť vlastný výskum, vlastnú odbornú prácu. Samuel Sopko (septima) má jasný cieľ – študovať medicínu a už rok pred maturitou vypracoval odbornú štúdiu v oblasti zdravotníctva, ktorou zaujal porotu SOČ. Na krajskom kole si vybojoval veľmi slušnú bronzovú pozíciu. Blahoželáme a želáme veľa ďalších výskumných úspechov!

  • Kontakty

   • Gymnázium, Kukučínova 4239/1, Poprad
   • skola@stary-gympel.sk
   • taylorova@stary-gympel.sk
   • +421/52/4264421 informátor +421/52/4264427 sekretárka riaditeľa školy +421/52/4264422 riaditeľ školy
   • Kukučínova 4239/1, 058 39 Poprad
   • IČO: 00161098
   • DIČ: 2020656935
 • Fotogaléria

  • Volunteer Arpine Babayne
  • ERASMUSDAYS 2019
  • Kvapka krvi 2019
  • Mobilita 3 - KA1 2018 Španielsko
  • Moja cesta k cieľu
  • Deň jazykov 2019
  • Cezpoľný beh 2019
  • SUDOKÁČI
  • Pamätná tabuľa k 75. výročiu SNP
  • Účelové cvičenie - 2. ročník a SX
  • Účelové cvičenie 1. ročník a KN
  • DofE 2019