• Aj učitelia sa učia, ako učiť

• 28. 5. 2019
        • Pani učiteľka Daniela Kopinská. Milá a usmievavá. Mnohí ju poznáte ako svoju učiteľku chémie alebo ako výchovnú poradkyňu. Pred pár dňami sa vrátila zo Španielska, ktoré navštívila vďaka projektu Erazmus K1. Je to program, v rámci ktorého sa učitelia zúčastňujú na vyučovaní v zahraničnej škole s cieľom oboznámiť sa so spôsobom výučby a školským systémom v danej krajine. Pani učiteľka navštívila bilingválne gymnázium v mestečku Alcalá de Henares asi 40 km severovýchodne od centra španielskej metropoly – Madridu. No a my sme boli zvedaví, čo všetko tam spoznala, zažila, videla. A tak sme ju vyspovedali.
        • ZÁPIS PRIJATÝCH UCHÁDZAČOV DO 1. ROČNÍKA

• 27. 5. 2019
        • Zápis do 8-ročného a 4-ročného štúdia v študijnom odbore 7902 J gymnázium sa uskutoční 28. mája 2019 (utorok) od 9:00 do 12:00 h v budove školy na prízemí, v miestnosti č. 101.

Na zápis sa dostaví žiak a zákonný zástupca žiaka so zápisným lístkom vydaným základnou školou, ktorú žiak navštevuje. Na zápis donesie vyplnený priložený dotazník a občiansky preukaz zákonneho zástupcu.

Neúčasť na zápise sa považuje za nezáujem o štúdium na strednej škole zo strany uchádzača. Ak sa uchádzač nezapíše, rozhodnutie, ktorým bol uchádzač prijatý na štúdium na strednej škole, je neplatné (§ 68, ods. 3 zákona č. 245/2008 Z. z.).

• Od 1. júna 2019 si môžete predĺžiť platnosť ISIC na dopravu

• 27. 5. 2019
        • Nezabudnite si predĺžiť platnosť svojho ISIC preukazu na leto. Ak si v termíne od 1. júna predĺžiš platnosť na dopravu, môžeš cestovať za zvýhodnéné cestovné aj počas letných prázdnin. Študentov - maturantov sa to už netýka. Postup nájdete v letáku - TU.

• Účelové cvičenie s environmentálnym podtónom

• 22. 5. 2019
        • O tom, že účelové cvičenie nemusí byť len skúškou pochodových schopností a vytrvalosti jeho účastníkov, ale že sa dá krásne spojiť s environmentálnou výchovou, sa presvedčili žiaci prvých štyroch ročníkov osemročného štúdia v našom starom gympli. Pred pár dňami takéto cvičenie absolvovali. Ako? Prečítajte si zážitky jednej z jeho účastníčok.

• Medaily pre našich záchranárov

• 22. 5. 2019
        • Na územnom kole súťaže Družstvá prvej pomoci zabodovali naše záchranárske tímy. V silne obsadenej  kategórii stredoškolákov zvíťazilo starogymplácke družstvo v zostave Kristína Brezinová, Samuel Kakalejčík, Jozef Sedláček, Jakub Ján Ferenčák (všetci kvinta), Renáta Hrušková (I.B) a Simona Harnišová (I.C). V kategórii žiakov základných škôl a prvých štyroch ročníkov osemročných gymnázií skončilo čisto dievčenské zoskupenie Slávka Rybková, Radka Dorniaková (obe príma), Ria Luhová, Alžbeta Omámiková a Dominika Kanovitsová (všetky tercia) na tretej priečke. Obom tímom ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy a blahoželáme k dosiahnutým výsledkom.

• Ťažké, ale príjemné a krásne

• 20. 5. 2019
        • Čas: 7.15 h. Na popradskej železničnej stanici čakáme na posledných oneskorencov. Rýchlo vybiehame po schodoch a potom sa rútime k pristavenej električke s nádejou, že si nájdeme to najlepšie miesto na sedenie so svojimi spolužiakmi.

• IT konferencia Metro ON Line 2019

• 20. 5. 2019
        •     Aj tento rok sa v Poprade konala medzinárodná IT konferencia Metro ON Line. Výber žiakov z druhého a tretieho ročníka našej školy dostal možnosť zúčastniť sa na už 14. ročníku. Dôležitosť a kvalitu podujatia garantovali Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu a Slovenského zväzu ľadového hokeja.
        • Stredoškolské hry v našej réžii

• 18. 5. 2019
        • Náš starý gympel bol nielen organizátorom, ale aj suverénnym víťazom nultého ročníka stredoškolských športových hier v strítbale a minivolejbale. V konkurencii družstiev z Obchodnej akadémie v Poprade, Strednej zdravotníckej školy v Poprade a Strednej odbornej školy z Okružnej ulice v Poprade naši šporťáci presvedčivo potvrdili náš titul najšportovejšej školy celého Prešovského samosprávneho kraja.

O prvenstvá v oboch súťažiach a postup do krajského kola sa zaslúžili stríbalisti Tomáš Šterbák, Boris Krolák, Veronika Doláková, Barbora Didová, Adrián Mlynarčík, Nina Krišová (všetci III.GS) a Dávid Klačan (III.C), v minivolejbale boli úspešnými Natália Konevalová, Viktória Kredatusová, Erik Geci, Dávid Ertel (všetci I.GS), Dominika Ripková, Aneta Hanzelyová (obe II.GS) a Nina Krišová (III.GS). Ďakujeme im za skvelú reprezentáciu školy, blahoželáme k celkovým triumfom a držíme palce medzi krajskou elitou.

• Beseda s Jakubom Drábikom
    • Deň nenakupovania