• Mobilita 1 - FLORENCIA

• Kľúčová akcia 1 - Vzdelávacia mobilita jednotlivcov
        Názov projektu: VZDELÁVANIE PRE BUDÚCNOSŤ

Štruktúrovaný kurz - Taliansky jazyk a kultúra pre učiteľov a učiacich sa

Štruktúrovaný kurz ITALIAN LANGUAGE AND CULTURE FOR TEACHERS AND LEARNERS ponúka organizácia Europass SRL vo Florencii, Taliansko.

V lete 2019 som v rámci programu Erasmus + absolvovala dvojtýždňový jazykový kurz taliančiny vo Florencii. Počas kurzu bol denný program rozdelený na dve alebo tri časti. Prvá časť každý deň bola zameraná na konverzáciu v talianskom jazyku. Konverzačné témy boli aktuálne a veľmi zaujímavo volené. Prínosom bolo aj to, že sa k danej téme vyjadrovali účastníci z rôznych krajín, čo vytvorilo priestor aj na porovnávanie kultúrnych rozdielov a zvyklostí. V druhej časti bola každý deň gramatika. Vyučujúci nám veľmi zrozumiteľne vysvetlili preberané gramatické javy, ktoré sme si potom precvičili v cvičeniach. Ak bola v daný deň tretia časť, bola zameraná na poznávanie mesta, kultúrnych pamiatok a talianskych zvykov. Vždy bola formou prechádzky po Florencii. V sobotu bol celodenný výlet do okolitých miest Siena a San Gimignano.

Počas pobytu som sa zlepšila v používaní talianskeho jazyka, osvojila som si nové gramatické pravidlá, komunikačné frázy. Výrazným spôsobom som si obohatila moju slovnú zásobu. Nadviazala som nové kontakty a priateľstvá. Vo voľnom čase som navštívila mnohé kultúrne pamiatky, nahliadla som do denného života v meste.

Iveta Šatanková
        učiteľka matematiky

FOTOGALÉRIA

OTVORENÉ MATERIÁLY

Mobilita bola realizovaná vďaka finančnému príspevku z programu Európskej únie Erasmus+.

• New York 2020
    • Krajské kolo v basketbale dievčat SŠ