Aktuálne informácie vedenia školy
Dve ocenenia na Vansovej Lomničke
- 21.10.2025 11:57
- Klára Kadašiová z II. AA úspešne reprezentovala našu školu na celoslovenskom kole festivalu umeleckého prednesu Naša Vansovej Lomnička. V silnej konkurencii recitátoriek získala Cenu za recitátorský prínos a zároveň mimoriadnu Cenu Slovenky.
Druhý októbrový víkend sa v Starej Ľubovni niesol v duchu hovoreného slova, inšpiratívnych stretnutí a slávnostnej atmosféry. Uskutočnil sa tam už 58. ročník celoslovenského festivalu umeleckého prednesu žien s medzinárodnou účasťou – Naša Vansovej Lomnička.
Toto prestížne recitačné podujatie, ktoré sa koná od roku 1967 na počesť spisovateľky a publicistky Terézie Vansovej, každoročne privíta recitátorky rôznych generácií z celého Slovenska i zo zahraničia. O priazeň štvorčlennej odbornej poroty a publika sa uchádzalo až 40 recitátoriek – od Bratislavy až po Humenné, dokonca aj zo srbskej Vojvodiny.
Starogympláčka Klára Kadašiová svojím prednesom montáže básní od Edith Södergranovej a Alejandry Pizarnik zaujala nielen porotu, ale aj prítomných divákov. Jej výnimočný výkon bol ocenený Cenou za recitátorský prínos a zároveň získala aj mimoriadnu Cenu Slovenky.
Kláre srdečne blahoželáme a prajeme jej veľa ďalších úspechov na umeleckej ceste!- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články
Novinky
- Deň Zeme plný zážitkov
- 19. 5. 2026
- Bronz z oblastného kola súťaže Medzníky II. svetovej vojny
- 18. 5. 2026
- Slávici so zlatom v hrdle
- 18. 5. 2026
- Cena René 2026 štartuje: Starogympláci budú opäť pri tom!
- 15. 5. 2026
- Zlato a postup na krajské kolo v atletike
- 15. 5. 2026
- Striebro a bronz z regionálneho kola Súťaže družstiev Slovenského Červeného kríža
- 15. 5. 2026
- Piráti zo starého gympla v Karibiku
- 14. 5. 2026
- Rečnícky úspech starogymplákov s postupom do celoslovenského finále
- 14. 5. 2026
- Starogympláci na návšteve Ústavného súdu SR
- 13. 5. 2026
- Naše basketbalistky opäť medzi najlepšími na Slovensku
- 12. 5. 2026