Aktuálne informácie vedenia školy
Naša vlaňajšia maturantka Tamara Potocká najlepšou plavkyňou SR 2022
- 20.02.2023 07:57
- Najlepšou slovenskou plavkyňou minulého roka sa stala naša bývalá študentka Tamara Potocká. Vlani v máji u nás zmaturovala, bola žiačkou poslednej športovej triedy nášho starého gympla. V ankete Slovenskej plaveckej federácie zvíťazila po prvý raz. Čítajte ďalej!
„Ďakujem všetkým, ktorí mi držali palce a podporovali ma. Rodine, priateľovi a trénerovi Tomášovi Trešlovi, ktorý vyťažil z minima maximum. Nepokladám sa za kráľovnú bazénového plávania. Aj ďalšie dievčatá dosiahli kvalitné výsledky,“ cituje Tamarino skromné vyjadrenie Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR).
„Je to moja premiéra v ankete, takže som veľmi šťastná. Bola som prekvapená, pretože som do poslednej chvíle nevedela, kto to vyhrá. Uplynulý rok bol pre mňa asi najúspešnejší v kariére, budem rada naň spomínať,“ uviedla zase v rozhovore pre RTVS. „V máji som maturovala, a preto som ani nemala veľa času na prípravu na prvý z vrcholov – majstrovstvá sveta v dlhom bazéne v Budapešti. Napriek tomu som skončila na sto metrov motýlik osemnásta. Potom mi celkom nevyšli majstrovstvá Európy v Ríme, ale decembrové majstrovstvá sveta v krátkom bazéne v austrálskom Melbourne boli pre mňa opäť výborné. Za svoj minuloročný vrchol považujem trináste miesto na sto metrov polohové preteky zo svetového šampionátu,“ zosumarizovala Tamara uplynulý rok.
Azda treba dodať, že v Melbourne práve v spomínaných pretekoch na 100 m polohové preteky po 22 rokoch prekonala slovenský rekord legendárnej Martiny Moravcovej.
„Tento rok budú vrcholom majstrovstvá sveta v japonskej Fukuoke. Budem sa snažiť kvalifikovať sa na ne a urobiť tam čo najlepší výsledok,“ uzavrela Tamara Potocká pre RTVS.
Aj keď už vyše pol roka nie je starogympláčkou, sme na ňu stále hrdí. Blahoželáme k tomuto úspechu a držíme palce v novej sezóne.
- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články
Novinky
- Úradné hodiny počas letných prázdnin
- 1. 7. 2025
- Slávnostné ukončenie šk. roka 2024/2025
- 27. 6. 2025
- Momentky zo školských výletov
- 27. 6. 2025
- Slávnostné ukončenie šk. roka 2024/2025
- 26. 6. 2025
- Poučné projektové dni z fyziky s Prímou
- 20. 6. 2025
- Kvety ako dar, ako radosť, ako liek. Pripomenuli sme si Deň kvetov
- 20. 6. 2025
- Noc v škole neznamená spanie v škole
- 20. 6. 2025
- Starogympláci medzi východoslovenskou špičkou v matematickom Mamutovi
- 18. 6. 2025
- Deň divadla s Kvartou
- 13. 6. 2025
- Kvarta dostala živú lekciu histórie a tradícií
- 12. 6. 2025