• Eufória, sklamanie, radosť, rozčarovanie – názory (ne)maturantov – 2

• 28.04.2020 09:11
        • Včera sme Vám priniesli prvú várku reakcií našich spolužiakov posledného ročníka na rozhodnutie o zmene formy maturitnej skúšky. Dnes prinášame druhú várku. Nie sú to všetky, ktoré sme dostali, ospravedlňujeme sa všetkým, ktorí prispeli a do výberu sa nedostali. Chceli sme len vykresliť atmosféru medzi tohtoročnými (ne)maturantmi.
        • Eufória, sklamanie, radosť, rozčarovanie – názory (ne)maturantov – 1

• 27.04.2020 14:50
        • Klasická maturita v tomto školskom roku nebude! Čo si o tom myslia starogympláci posledného ročníka? Z ich názorov, ktoré sme dostali, by sa dal zostaviť román. Redakcia VeTa eS Gé vybrala niektoré zaujímavé odpovede, skracovala ich, ale aj tak nám vyšli dva diely – tak teda jeden dnes, druhý zajtra. Ďakujeme všetkým, ktorí sa vyjadrili.
        • Je to dobré, je to zlé, vyhovuje, nevyhovuje...

• 27.03.2020 16:35
        • Áno, presne takto nám vyšla kratučká anketa, ktorú sme v týchto dňoch realizovali elektronickou formou. My sme sa vás pýtali, tí, ktorí chceli, odpovedali. Nuž, koľko ľudí, toľko chutí. Niektorí sú spokojní, dištančný spôsob výučby im vyhovuje, iní by sa radšej vrátili späť do lavíc školy. Veľmi dôležité je to, že nestrácame kontakt so spolužiakmi. No a aby sme vedeli jeden o druhom ešte viac, ponúkame vám výber zaujímavých odpovedí na naše anketové otázky:

• Ako žijú starogympláci v karanténe

• 26.03.2020 07:09
        •      Už druhý týždeň je škola zavretá. Veru, nie je to jednoduché. Oslovili sme niekoľko študentov, aby sme zistili, ako to celé prežívajú. „Až teraz som zistila, že vstávať o šiestej ráno, sedieť v školských laviciach a celé prestávky prekecať so spolužiakmi má naozaj niečo do seba. Zmena formy vyučovania na dištančné zaskočila. A určite nie len mňa, ale aj mojich spolužiakov či učiteľov. Nikto nevedel,  čo od toho čakať. Táto domáca forma ma však milo prekvapila,“ zaznieva z predposledného ročníka. „Spočiatku som si nevedel predstaviť, ako bude vyučovanie prebiehať. Neskôr som ale pomerne hladko nabehol na tento systém,“ pridáva sa jeden z druhákov. „Myslím si, že väčšina z nás túto správu očakávala, takže ani pre mňa to nebolo prekvapením. No mala som zmiešané pocity – ako bude vyučovanie vôbec prebiehať? Bude tento systém fungovať?“ kládla si otázky jedna z tretiačok.

• Staňte sa naším fanúšikom