• Muzikál Nikola Šuhaj na prešovskej divadelnej scéne

• 25.03.2019 11:37
        •      Prešov, nazývaný aj mesto študentov, sa v prvý jarný deň stal cieľom našej cesty za kultúrnym zážitkom. Asi málokto z nás, druhákov a sextánov, mal čo i len najmenšie tušenie, o čom muzikál s názvom Nikola Šuhaj bude.

Predlohou na jeho spracovanie sa stalo rozsahom útle, ale zato svojou bohatosťou po umeleckej stránke obrovské dielo českého autora Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník.

• Martinské úklady lásky

• 21.03.2019 08:36
        •      Divadlo. Pre niektorých z nás, prvákov a kvintánov, obľúbené, pre niektorých veľká neznáma. Pre všetkých ale jedno velikánske očakávanie. Čaká nás Slovenské komorné divadlo v Martine a v ňom... láska a... úklady. Teda aby sme to spresnili – hra nemeckého dramatika Friedricha Schillera s názvom Úklady a láska. Aké to bude? Čo zvíťazí? Všemocná láska či zákernosť úkladov?
        • Zvolenský kultúrny zážitok

• 18.03.2019 09:33
        •      Niečo málo pred siedmou hodinou rannou sa ešte polospiaci schádzame na veľkom parkovisku. Tu máme počkať na náš autobus. Autobus, ktorý nás má priviesť až do nášho dnešného cieľa – Zvolena. Plní očakávania ľahúčko prekonávame únavu a spoločne vyrážame na vyše dvojhodinovú cestu na stredné Slovensko. Míňame Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Donovaly, Banskú Bystricu... a už sme sa v našom cieli. Pár pokynov na začiatok a vydávame sa do zvolenského Divadla Jozefa Gregora-Tajovského.

• Očkovať či neočkovať?

• 12.03.2019 07:28
        • Už dlhší čas sledujeme v spoločnosti diskusiu na tému očkovania detí, mládeže, ale aj dospelých. Ako v správnej demokratickej spoločnosti sú názory za aj proti. Aby sme sa v problematike zorientovali aj my – študenti vyšších ročníkov, pán učiteľ Rastislav Šabla zorganizoval pre nás prednášku spojenú s interaktívnou formou vzdelávania v skupinách o zmysle prevencie očkovaním. Cieľom bolo nielen zvýšiť povedomie o význame očkovania, ale aj dozvedieť sa o možných ochoreniach spôsobených nezaočkovaním.

• Hand Up Crew
    • Zbierka šatstva 2019