• Študentská kvapka krvi u nás „vyrobila“ tri desiatky hrdinov

• 07.10.2019 16:23
        •      Viete si predstaviť, koľko krvi je potrebných na Slovensku na záchranu životov? Obete úrazov a nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na leukémiu, s ochorením krvných buniek... Áno, tí všetci potrebujú krv. Nie, nebudeme dlho napínať. V našej malej krajine sa ročne „minie“ približne 180 000 transfúznych jednotiek. Na to je potrebných 180 000 ľudí, ktorí prídu a povedia: Darujem, veď ma to nič nestojí. Na to je potrebných 180 000 darcov, ktorí nezištne ponúknu to, čo nevieme vyrobiť. Na to je potrebných 180 000 hrdinov...
        • Navštívili nás deti z CDR, pochvala patrí šporťákom

• 04.10.2019 15:00
        •       Nedávno sme v našom časopise VeTa eS Gé (Verejné tajomstvá starého gympla) písali o chvályhodnej aktivite našich „šporťákov“. Tí si dokázali nájsť čas vo svojom štúdiom i tréningami nabitom programe a zašli do popradského Centra pre deti a rodiny (CDR), aby tam porozprávali deťom o svojej ceste k športu, o tréningovej drine, ale aj o úspechoch, ktoré dosahujú. Zároveň ich pozvali k nám do školy, aby im ukázali, k čomu sa aj oni môžu dopracovať, ak budú dostatočne cieľavedomí a aktívni. A deti pozvanie radi prijali.

• Európska noc výskumníkov aj so starogymplákmi

• 01.10.2019 17:19
        •      Nádejní výskumníci z II. B si pod vedením pána učiteľa Rastislava Šablu prišli opäť raz na svoje. Ani tento rok si nenechali ujsť tradičnú akciu pracovníkov Astronomického ústavu Slovenskej akadémie vied zo Starej Lesnej a študentov vysokých, stredných a základných škôl z celého Slovenska s veľavravným názvom Európska noc výskumníkov. Prečítajte si o ich výskumníckych dobrodružstvách, ktoré pri tom zažili.
        • Starogymplácky Európsky deň jazykov

• 01.10.2019 17:18
        •    Rada Európy a Európska únia sa v roku 2001, ktorý bol Európskym rokom jazykov (European Year of Languages – EYL), rozhodli vyhlásiť 26. september za Európsky deň jazykov. Jeho cieľom je upozorniť na dôležitosť učenia sa cudzích jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti obyvateľov Európy. Odvtedy sa na celom „starom kontinente“ v uvedený deň konajú rôzne podujatia podporujúce napĺňanie spomínaného cieľa.
               Ani my starogympláci sme nechceli ostať bokom. Študenti druhého a tretieho ročníka štvorročného štúdia pripravili pre svojich mladších spolužiakov z prvých štyroch ročníkov osemročného gymnázia zaujímavý program plný nových informácii, ale aj vystúpenia, ktoré vyčarili úsmev na tvári azda celému hľadisku.

• Garden party 2020
    • Rozlúčka s absolventmi gymnázia 2020