• Jún

• 16.06.2021 10:31
      •  Jún je veľmi zvláštny mesiac. Nazvala by som ho mesiacom zmiešaných pocitov. V škole dopisujeme posledné písomky a krúžkujú sa známky. Na druhej strane ale vo vzduchu cítiť už leto a vytúžené prázdniny nám prestali klopať na dvere, ony ich už otvárajú. Zo známok šedivieme, ale na druhej strane nám v žilách pulzuje nadšenie z prichádzajúceho leta.
      •      Aj keď jún je vždy takto zmiešaný, tento rok sa mi to zdá ešte o niečo chaotickejšie. Sedem mesiacov som strávila doma na dištančnom vyučovaní. Aj keď som v škole už asi mesiac (možno už aj viac­??), vôbec nemám pocit, že je už koniec roka. Nemám pocit uspokojenia, že škola sa čoskoro skončí.

Ale príroda nám to pekne ukazuje. Vyzerá, že nám aspoň počasie dopraje. Aj tu u nás pod Tatrami začína byť pekne teplučko, až ma popri vyučovaní zamrzí, že si nemôžem vonku užívať slniečko. Vôňa leta a kvetov nám plní pľúca. I keď pre mnohých to sú, bohužiaľ, len alergie.

Držme sa ešte tieto posledné dni. Poopravujeme čo-to, možno niečo pokazíme. Aj keď sme boli sedem mesiacov doma, nezaháľali sme a pracovali sme. Aspoň poniektorí. Teraz treba už len zbierať ovocie našej práce. A keď to náhodou nebudú známky na vysvedčení, slniečko a vitamín D nám určite zlepšia deň.

Laura Gerényiová (I. B)