• Basketbalistky prvýkrát „najlepšie z najlepších“, vraj nie naposledy

• 02.11.2019 15:12
        • Bolože to slávy, keď v máji naše basketbalistky priviezli z majstrovstiev Slovenska stredných škôl v Piešťanoch bronzové medaily. Prvýkrát v histórii školy sa dostali po prvenstvách na okresnom a krajskom kole až do republikového finále a hneď sa predrali až na pódium pre medailistov. Takýto úspech naozaj nie je každodennou udalosťou. No a to sa muselo prejaviť aj pri tradičnom vyhlasovaní starogympláckych NAJLEPŠÍCH Z NAJLEPŠÍCH. Nominovaní v kategórii EXERCITATIO (športový výkon roka) okrem nich boli aj družstvo bronzových medailistov z majstrovstiev Slovenska v cezpoľnom behu a basketbalisti, ktorí na slovenskom šampionáte skončili štvrtí. Nakoniec si ale zaslúžene prebrali hlavnú cenu práve basketbalistky. Ako to prežívali? Prečítajte si:
        • Primáni v škole v prírode

• 02.11.2019 15:21
        • Niekoľkoročnú tradíciu týždňových pobytov najmladších žiakov nášho starého gympla v škole v prírode neporušili ani tohtoroční primáni. Opäť sa rozhodli pre Starý Smokovec. No a čo všetko zažili? Čítajte!
        • Stretnutie so spisovateľkou Vandou Rozenbergovou

• 28.10.2019 17:43
        •      Minulý rok sme v rámci súťaže Cena René Anasoft Litera čítali knihu Muž z jamy a deti z lásky. Tento rok zase Tri smrtky sa plavia. Obe napísala súčasná slovenská spisovateľka Vanda Rozenbergová. No a predstavte si, ona prišla k nám do školy a my sme s ňou besedovali v našej školskej knižnici.
        • Prišla, videla... a bola nadšená

• 18.10.2019 17:28
        •      „Máte veľmi dobrých žiakov. Nebola to moja prvá skúsenosť so slovenskými študentmi, ale u vás to bolo úplne odlišné od toho, čo zažívam v iných školách. Príjemne odlišné! Žiaci živo reagovali na moje otázky, nebáli sa hovoriť, zapájali sa do aktivít. Odchádzam nadšená,“ približne takto zhodnotila svoj týždňový pobyt v našom „starom gympli“ Arpine Babayane – Arménka, ktorá už desať mesiacov pôsobí na Slovensku ako dobrovoľníčka a k nám prišla odučiť dvadsať hodín angličtiny.

• Hand Up Crew
    • Zbierka šatstva 2019