• Narodil sa Kukart!

• 19.11.2021 08:23
      • Tak teda vitaj, milý Kukart, medzi nami! Že neviete, koho to s takou pompou vítame? Nezostáva vám nič iné, len čítať ďalej!
      •      Kukart je naša školská študentská firma, ktorá vznikla na seminári aplikovanej ekonómie. V piatok 12. novembra 2021 sa v našej starogympláckej aule zišli jej akcionári, aby oficiálne spustili jej existenciu. Čo bude vlastne Kukart robiť? Podporovať a propagovať začínajúcich slovenských umelcov – maliarov, grafikov, umeleckých fotografov predovšetkým distribúciou printov ich umeleckých diel.

Umenie je niečo, čo svojím spôsobom potrebuje každý z nás. Nie na prežívanie zo dňa na deň, ale na obohatenie našej duše, nášho všedného dňa. Schopnosťou tvoriť a prijímať umenie sa my ľudia líšime od všetkých ostatných živočíchov na Zemi. Mohli by sme povedať, že práve umenie z nás urobilo mysliace bytosti.

No a práve na tomto chce Kukart postaviť svoju činnosť. Začínajúci umelci sa potrebujú zviditeľniť, svoje dielka dostať medzi ľudí. Naša školská firma im chce v tom pomáhať. Aby sa aj oni mohli rozvíjať a živiť sa tým, čo ich baví a napĺňa.

Tak teda zaželajme našej novej firme veľa úspechov. A ak chcete našich šikovných starogymplákov podporiť v ich činnosti, máte šancu! Návod, ako to urobiť nájdete na ich instagramovom profile kukart__ alebo na webovej stránke kukart1.webnode.sk

Laura Gerényiová (II. B)