• Starogymplácka šifrovačka

• 29.06.2021 19:15
      • Náš školský EduPage ešte ani nestihol sejvnúť koncoročné známky a v našej škole sa už kopali základy azda novej tradície. V deň definitívneho uzatvárania našich „výplat“ po tomto maximálne netradičnom školskom roku sa u nás uskutočnil prvý ročník Starogympláckej šifrovačky. Čo to je? Čítaj ďalej, dozvieš sa!
      •      Po celom areáli školy bolo ukrytých trinásť rôznych šifier. Úlohou trojčlenných družstiev zložených zo žiakov rôznych ročníkov bolo nájsť ich podľa určitých indícií a rozlúštiť. Ako úvodná rozcvička mozgových závitov súťažiacich zaznela prvá šifra – pieseň Po schodoch Richarda Müllera. Bolo jasné, že čosi sa skrýva na školských schodištiach. No a potom už prichádzali ďalšie a ďalšie indície a ďalšie a ďalšie úspešno-neúspešné rozlúsknutia šifier.

Škola sa premenila na včelí úľ plný logicky uvažujúcich a ako včeličky usilovne pracujúcich starogymplákov. Trvalo to bezmála tri a pol hodiny! Po tom najmä psychickom vypätí posledných dní klasifikačného obdobia však príjemná zmena. Ale žiadne ničnerobenie! Práve naopak, mozgové závity všetkých účastníkov pracovali na plné obrátky.

No a komu sa darilo najviac? Víťazný tím tvorili Jozef Šromek (I. C), Katka Žiaková (sexta) a Andrea Kubáňová (tercia). Že ste to nestihli? To nič! Veď už sme prezradili, že je to začiatok novej tradície. Takže na konci školského roka 2021/22 budete mať všetci ďalšiu šancu. Treba len zapojiť mozog a prihlásiť sa na Starogymplácku šifrovačku.

Laura Gerényiová (I. B) a redakcia VeTa eS Gé