• Triednická hodina s patrónmi alebo ako si (sa) tu príma žije

• 05.11.2019 08:02
        •      Kde mám triedu? Kedy zvoní? Kto nás učí matiku? Ako si mám zamknúť skrinku? ... a ďalších milión otázok, ktoré naši primáni riešia od začiatku septembra. Na mnohé už našli odpovede, na niektoré pomaly nachádzajú odpovede sami, no sú aj také, s ktorými si zatiaľ stále nevedia poradiť.

Našťastie sú tu ich starší kamaráti – septimáni. To sú ich patróni, ktorí zobrali svoju úlohu veľmi vážne a zodpovedne.

•      Už v prvý deň nového školského roka sa im predstavili. A neostalo len pri formalite. Ako triednu učiteľku prímy ma veľmi teší, keď ich vidím, ako sa počas prestávok vo vyučovaní len tak mimochodom zastavia u primánov a trošku pokecajú. Ich vzťahy sa budovali aj počas nedávneho pobytu primánov v škole v prírode. Septima pre svojich mladších spolužiakov pripravila nádherný detektívny program, v ktorom si primáni museli nájsť svoju triednu učiteľku. A urobili tak s radosťou (aspoň dúfam)...

No a neuveriteľne krásny záver „babieho leta“ si zase spolu užili v našom školskom areáli. Zahrali si futbal, opiekli klobásy, špekáčiky, či vyrobili si (a potom si aj spoločne pochutnali na) marshmallows.

Zatiaľ to teda ide super. A primáni si pomaličky budujú nové kamarátske vzťahy. „Veľkí“ kamaráti im aj týmto pomáhajú stať sa naozajstnými starogymplákmi.

Ďakujeme, septima.

Zuzana Parížeková (triedna učiteľka prímy)