• Vedeli ste? Ovocie je voda!

• 29.10.2018 13:30
      •     Teda, aby sme to spresnili – ovocie je plné tej životodarnej tekutiny, ktorú nazývame voda. A ovocie (plné vody) je nenahraditeľné pre naše telo a zdravú výživu. Znie to možno ako sci-fi, ale voda sa významnou mierou podieľa na zdravotnom stave ľudí a je hlavnou podmienkou prevencie a liečby najvýznamnejších ochorení. A nielen to! Výrazne ovplyvňuje kvalitu a dĺžku života.
      •      Aby sme na toto všetko upozornili, zorganizovali sme v našej škole DEŇ OVOCIA! A keďže v rámci projektu Erazmus+ pre našu školu je hlavnou témou voda, snažili sme sa predovšetkým vysvetliť, že v ovocí sú jej obrovské zásoby. Aj keď ju voľným okom nevidíme...

Hlavným organizátorom bola sexta. Všetkému predchádzala zodpovedná príprava. Každý mal svoju úlohu a každý sa ju snažil splniť. Základom bolo zohnať ovocie. Veľa ovocia. Toľko, aby všetci, ktorí sa pri stánkoch zastavia, mali možnosť ochutnať čo-to z darov prírody. Veľmi iniciatívne sa k žiackej akcii pripojil pán informátor Stanislav Petrík, ktorý sa stal jedným z jej hlavných „sponzorov“. Veď priniesol plný kôš jabĺk a hrušiek.

No a tak sa starogymplácke chodby mohli premeniť na jeden obrovský ovocný bar plný zdravých ovocných pochutín. Ovocné šaláty, šťavy a aj ovocné koláčiky. Tie si však bolo treba zaslúžiť. Pomaškrtiť si na nich mohli iba tí študenti, ktorí správne vyriešili úlohy a správne odpovedali na otázky o vode v ovocí.

Akcia vypálila na výbornú! Deň ovocia na starom gympli bola skvelá príležitosť dať do popredia zdravý životný štýl.

Linda Gallová a redakcia VeTa eS Gé (sexta)