• Veľký potlesk a poďakovanie našim šporťákom

• 24.09.2019 07:41
      •      Pätica našich starogympláckych športovcov Kristína Špitková, Boris Krolák (obaja IV. GS), Štefan Kollár (III. GS), Tamara Potocká a Peter Harbut (obaja II. GS) si k svojim tréningovým povinnostiam priložila aj ďalšiu – dobrovoľnícku. Vymenovaní reprezentanti sa rozhodli podporiť v športových aktivitách resp. namotivovať na šport deti z popradského Centra pre deti a rodiny (CDR).

•      V uplynulých dňoch navštívili toto zariadenie, aby tam svojim mladším kamarátom porozprávali o svojej ceste k športu, o tréningovej drine, ale aj o úspechoch. Vyše hodiny deťom vysvetľovali, ako sa v športe dosahujú dobré výsledky, čo treba pre to urobiť a obetovať.

Zapojili sa tým do Dní dobrovoľníctva, ktorých organizátorom je Prešovské dobrovoľnícke centrum. A nešlo iba o jednorazovú akciu. Deti z CDR dostali na záver diplom s veľavravným názvom – Moja cesta k cieľu. No a začiatkom októbra im naši šporťáci u nás v škole naživo ukážu, ako vyzerajú ich tréningy. Azda sa zasadené semienko ujme...

Spomínaní žiaci z „gé-esiek“ si za túto aktivitu zaslúžia veľkú pochvalu a poďakovanie!

redakcia VeTa eS Gé