• Dnes úspešní SOČ-kári, zajtra možno lekári

• 29. 4. 2021
        • Radi a s hrdosťou konštatujeme, že v tomto školskom roku my starogympláci žiarime aj v tejto oblasti. Ešte nikdy doteraz sme nemali na súťažných prehliadkach SOČ také množstvo úspešných študentov. Postupy po víťazstvách v krajských súťažiach do celoštátnych kôl pomaly začínajú byť normou. Dnes sme zastavili na kus reči dvoch najúspešnejších krajských SOČ-károv v súťažnom odbore Zdravotníctvo a farmakológia. O náš dupľovaný triumf sa postarali Majka KrettováJakub Budaj (obaja III. C). Čím presvedčili porotu, že obaja nakoniec postúpili do celoslovenského finále? Nech sa páči, čítajte!

• Sme vo finále Slovenskej debatnej ligy!

• 28. 4. 2021
        • Až štyria starogympláci sa v závere budúceho týždňa predstavia v celoštátnom finále Slovenskej debatnej ligy. Že ste ešte nepočuli o takejto súťaži? No tak čítajte!
        • Tamara Potocká je pred ME v skvelej forme

• 27. 4. 2021
        • Plavkyňa Tamara Potocká (III. GS) zažiarila na medzinárodných pretekoch v rakúskom Grazi Int. Ströck ATUS Graz Trophy 2021. Domov sa vracia so štyrmi vzácnymi kovmi. S jedným zlatom (100 m motýlik), jedným striebrom (50 m znak) a dvomi bronzami (50 m motýlik a 100 m znak) bola najlepšou slovenskou reprezentantkou a v absolútnom poradí 77 pretekárok zo siedmich krajín (Rakúsko, Slovensko, Česko, Slovinsko, Nemecko, Luxembursko a Libanon) sa stala siedmou najúspešnejšou účastníčkou podujatia. K medailám pridala aj osobné rekordy európskej kvality na 100 m motýlik a 50 m znak.  Blahoželáme, Tamara!

• Naši spolužiaci, naši reprezentanti

• 27. 4. 2021
        •      Obyčajní žiaci, ktorí sa denne pohybujú medzi nami. Denne ich zahliadneme na obrazovkách svojich monitorov. A predsa neobyčajní...
               Pred pár dňami sme na tomto mieste písali o veľkom starogympláckom úspechu v Stredoškolskej odbornej činnosti (slangovo „sočke“). A dnes prichádzame s exkluzívnym rozhovorom so Stanislavom Koreňom a Adamom Kačmarákom (obaja III. B). A prečo práve s nimi? Pretože v krajskom kole SOČ-ky zvíťazili! Sú teda vo svojej činnosti najlepší v celom Prešovskom samosprávnom kraji! A pôjdu na celoslovenské kolo!
               Pokojne sa usaď a vychutnaj si informácie z prvej ruky. Možno namotivujú práve teba, aby si sa na tejto súťaži v budúcom školskom roku zúčastnil aj ty!

• Výtvarná práca Ondreja Osvalda do celoštátneho kola

• 26. 4. 2021
        • Ondrej Osvald (I. B) zvíťazil v diecéznom kole výtvarnej súťaže Biblia očami detí a mládeže. Jeho práca s názvom Prechod cez Jordán porotu zaujala, v kategórii stredných škôl ju zaradila na 1. miesto a odporučila jej postup na celoštátne kolo. Celkovo v siedmich kategóriách súťažilo 73 prác. Téma v tomto roku bola Putovanie za cieľom. Porota hodnotila predovšetkým nápaditosť a originálnosť vnímania Biblie. Ondrejovi blahoželáme a budeme držať na palce v celoslovenskom finále.

• Predmetové olympiády - cesta k úspechu

• 23. 4. 2021
        • Predmetové olympiády a postupové súťaže žiakov základných a stredných škôl sú objektívnym a prestížnym meradlom kvality najlepších žiakov Slovenska. Majú postupový charakter a sú organizované v súlade s dlhodobou koncepciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v oblasti práce s talentovanými deťmi a mládežou.

• Liečivý úsmev

• 16. 4. 2021
        • Dnešná poviedka je druhou ukážkou našich starogympláckych prác v súťaži DAJ FOTKE PRÍBEH, ktorú Prešovský samosprávny kraj (PSK) vyhlásil pri príležitosti Roka zdravotných sestier a pôrodných asistentiek. Ňou aj končíme seriál nášho umeleckého týždňa, ktorý sme zostavili z vašich najlepších príspevkov.

• O potrebe umenia

• 15. 4. 2021
        •      Načo nám je umenie? Potrebujeme ho vôbec? Nedalo by sa aj existovať aj bez neho?

Priznaj sa, koľkokrát ti už takéto myšlienky prebehli hlavou učiac sa o nejakých spisovateľoch, maliaroch, hudobníkoch...

Tak poďme hľadať odpovede na otázky z úvodného riadka. Zoberme to odzadu:

• Daj fotke príbeh

• 14. 4. 2021
        • Tak sa volala literárna súťaž, ktorú ešte na konci minulého roka vyhlásil Prešovský samosprávny kraj (PSK) pri príležitosti Roka zdravotných sestier a pôrodných asistentiek. Zapojili sme sa do nej aj my starogympláci.

• Excelentný úspech Katky Vosovičovej

• 14. 4. 2021
        • Katka Vosovičová (IV. B) zažiarila v celoštátnom kole chemickej olympiády. Vo finále v najťažšej A-kategórii obsadila vynikajúce 4. miesto, tým si zaistila účasť v tíme Slovenska na 55. ročníku medzinárodnej Mendelejevovej chemickej olympiády.

• 052/4264421 informátor 052/4264427 sekretárka riaditeľa školy 052/4264422 riaditeľ školy