• Tamara Dávidová na celoslovenské finále olympiády ľudských práv

• 25. 2. 2021
        • Náš starý gympel bude mať v polovici apríla zastúpenie v celoštátnom finále olympiády ľudských práv (OĽP). Postarala sa o to Tamara Dávidová (III. C), ktorá uspela v krajskom kole. Po online teste, ktorý bol úvodnou časťou krajského kola OĽP, bola na čele celkového poradia.
      • Tamara Potocká s limitom na seniorské majstrovstvá sveta

• 24. 2. 2021
        • Plavkyňa Tamara Potocká (III. GS) si na kontrolných pretekoch juniorov v Šamoríne vybojovala miestenku na tohtoročné seniorské majstrovstvá sveta v krátkom bazéne. Tie sa v decembri uskutočnia v hlavnom meste Spojených arabských emirátov v Abu Dhabí.
        • Postup Sebastiána Šoltysa na krajské kolo biologickej olympiády

• 24. 2. 2021
        • Kvartán Sebastián Šoltys obsadil v okresnom kole teoreticko-praktickej časti biologickej olympiády v C-kategórii druhé miesto. To mu zabezpečilo postup na krajské kolo, ktoré je pre túto kategóriu najvyšším postupovým. Bronzová priečka vo výsledkovej listine patrila Radke Dorniakovej z tercie.
      • Predsa sme sa dočkali!

• 22. 2. 2021
        • Je piatok 19. februára. Už dva týždne sme my „asi maturanti” v škole. Boli sme radi, že konečne môžeme zasadnúť do lavíc, stretnúť sa so spolužiakmi a o čosi efektívnejšie sa pripravovať na našu „skúšku dospelosti“.
      • Starý gympel má novú aulu

• 19. 2. 2021
        •      Najskôr azda definícia toho, čo je to vlastne v našej škole nové. Slovník súčasného slovenského jazyka pri hesle AULA uvádza: veľká sála (škôl, univerzít a iných verejných budov) určená na slávnostné zhromaždenia, slávnostná sieň.
               Áno, aj v starom gympli máme takúto slávnostnú miestnosť, ktorá je už pripravená na skutočne reprezentačné účely. Ruky šikovných remeselníkov ju vytvorili z bývalej učebne číslo 201. Stačilo im na to niečo vyše mesiaca.

• S Petrom Balkom o zdravom strachu, horore, aj vysokoškolskom štúdiu

• 19. 2. 2021
        •      A je to tu! Chvíľa, na ktorú sme všetci čakali. Teda všetci tí, ktorí sme tak trošku milovníci kníh. A tak trošku nás zaujíma aj iné než mimočítankové čítanie.
               Vďaka tomu, že naša škola sa zapojila do súťaže Cena René – Anasoft litera gymnazistov, dostali sme príležitosť podebatovať s Petrom Balkom – autorom románu Ostrov. Tento román sa dostal medzi päticu nominovaných, teda vlastne najlepších literárnych diel predchádzajúceho roka.

• Paťo Baran v trháku, Radka Dorniaková novou líderkou

• 19. 2. 2021
        • Šieste kolo našej celoročnej ligy v riešení logickej hry sudoku STAROGYMPLÁCKY SUDOKÁČ poriadne premiešalo poradie v celkovej tabuľke. Novou líderkou poradia mladších sudokáčov je terciánka Radka Dorniaková. Na čelo celkového poradia ju vyniesol 15-bodový zisk za tretie prvenstvo v rade, celkovo už štvrté v tomto ročníku. Od budúceho kola sa už bude každému súťažiacemu škrtať jeho najhorší výsledok, to môže meniť poradie ešte výraznejším spôsobom.

• Østrov je pútavý príbeh, dnes sa stretneme s jeho autorom

• 18. 2. 2021
        • Dnes, štvrtok 18. februára, je ten deň, keď si každý starogymplák môže podebatovať so spisovateľom. A nie hocijakým. Peter Balko má síce iba 32 rokov (na spisovateľa naozaj mladý), ale jeho román Ostrov (na prebale knihy je to napísané magickejšie – Østrov) nie je jeho prvotinou.

• Poďte besedovať so spisovateľom

• 17. 2. 2021
        •      Karanténa, do ktorej sme sa dostali pre COVID-19, nás oberá o mnohé. Čítať nám však nezabránila. Korona – nekorona, my čítame. Už tretí rok patrí naša škola medzi gymnáziá, ktoré sú zapojené do hodnotenia próz súčasných slovenských autorov. Cena René – Anasoft litera gymnazistov sa na literárnej scéne stáva mimoriadne prestížnou záležitosťou. Vďaka nej sa stredoškoláci zoznamujú s najnovšou slovenskou umeleckou tvorbou. Zároveň sa učia chápať a vysvetľovať literárny text, vyjadrovať svoj vlastný kritický názor na prečítané diela, argumentovať.

• 052/4264421 informátor 052/4264427 sekretárka riaditeľa školy 052/4264422 riaditeľ školy