• Starosmokovecký buk kandiduje na titul Strom roka

• 27. 9. 2021
        •        Tak prečo by sme mu tento hrdý honor nepomohli získať? O ktorý strom vlastne ide?

Je to buk lesný – previsnutý. Rastie v centre Starého Smokovca medzi hlavnou cestou a budovou Horskej záchrannej služby. Niekedy v 50. rokoch minulého storočia ho tam vraj zasadili študenti Záhradníckej školy z obce Lednice v juhomoravskom kraji. Je to síce jeden z najrozšírenejších stromov v Európe, ale v našich zemepisných šírkach v nadmorskej výške 1000 m rastie iba výnimočne. Vo Vysokých Tatrách by sa dali buky spočítať na prstoch rúk. „Horskáči“ ho zachránili pred výrubom a dnes patrí medzi dominanty či symboly Starého Smokovca.

Tento buk sa teraz dostal medzi dvanásť najzaujímavejších stromov Slovenska a kandiduje na spomínané ocenenie STROM ROKA. Každý z nás mu môže dať do konca septembra svoj hlas. Ako? Odoslaním sms správy. Viac informácií dostanete na hodinách telesnej a športovej výchovy.

• Jazykový jarmok v našom starom gympli

• 24. 9. 2021
        •        V utorok 28. septembra 2021 budú v areáli našej školy znieť rôzne svetové jazyky – angličtina, nemčina, španielčina, ruština alebo francúzština... Dôvod?
               Pripomenieme si Európsky deň jazykov! No a pri jeho príležitosti si od 9.00 h do 11.30 h urobíme Jazykový jarmok. Jarmok so všetkým, čo k nemu patrí! V ponuke budú nielen ukážky toho, čo naši študenti ovládajú zo spomínaných jazykov. Podávať sa budú aj dobroty jednotlivých národných kuchýň a nebude chýbať ani hudba a piesne z rôznych kútov sveta. V úžasnej atmosfére sa bude môcť každý dozvedieť a naučiť niečo nové. A nebude to len pre nás – starogymplákov. Brány do nášho areálu budú dokorán otvorené pre všetkých záujemcov. Všetkých srdečne pozývame!

Lucia Mrštinová (kvinta), Tomáš Sálus (I. B) a redakcia VeTa eS Gé

• Dozvedeli sme sa, prečo medvede chodia do kontajnerov

• 21. 9. 2021
        •      Že TANAP je Tatranský národný park, vieme všetci. Ale koľkí sa mali možnosť stretnúť naživo s TANAP-ákmi a dostať od nich informácie z prvej ruky o lesných zvieratách v našom národnom parku, o lykožrútovi či vidieť na vlastné oči vzácne rastlinky rastúce iba v Tatrách? Tak nám – starogympláckym primánom, sekundánom, terciánom a kvartánom – sa to podarilo.
      • Kde končí náš odpad?

• 20. 9. 2021
        •      Zamysleli ste sa už niekedy nad otázkou z titulku? Určite sa medzi nami nájde nejeden, čo by odpovedal, že veru nie. No a my to už vieme. Vďaka účelovému cvičeniu, ktoré sme absolvovali.
      • Výnimočné ocenenie výnimočných
        • Riaditeľské voľno

• 13. 9. 2021
        • Riaditeľka školy udeľuje žiakom podľa § 150 ods. 5 zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na deň 14. september 2021 riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

• Poslednýkrát prvý deň

• 9. 9. 2021
        • Som až príliš nervózna... Otupené zmysly. V žilách adrenalín zmiešaný so stresom. A na tvári mi leží mierne pokrivený úsmev. Do môjho vnútorného chaosu sa realita, žiaľ, nejako nedostáva. Vnímam len silný tlak na môj chrbát.
        • Náš starý gympel s novým vedením

• 2. 9. 2021
        • Už v závere predchádzajúceho školského roka sme sa na jeho slávnostnom ukončení dozvedeli správu, že pán riaditeľ Vladimír Lajčák už nový školský rok neotvorí. Skončilo sa mu totiž v našej škole funkčné obdobie a do nového výberového konania sa už neprihlásil. Ako nám vtedy vysvetlil, po desiatich rokoch vedenia nášho starého gympla sa chce naplno venovať budovaniu novovznikajúcej Strednej športovej školy v Poprade, v ktorej je takisto riaditeľom. Všetkých nás to prekvapilo a v tom šoku sme sa mu ani nestihli poďakovať.

• Ing. PaedDr. Beáta Taylorová, PhD.
      • riaditelka@stary-gympel.sk
      • 052/426 44 21 informátor; 052/426 44 27 sekretariát