• Soňa Vasiľová postupuje do celoštátneho finále biologickej olympiády

• 31. 3. 2023
        • Víťazkou krajského kola biologickej olympiády B-kategórie (1. – 2. ročník štvorročného štúdia, kvinta – sexta osemročného štúdia) sa stala starogympláčka Soňa Vasiľová (II. B). To však nie je jediná skvelá správa z Prešova. Čítajte ďalej!
      • Súboj o šachového kráľa starého gympla vrcholí

• 31. 3. 2023
        • Po predposlednom 6. kole sedemkolového súboja o kráľa starého gympla v šachu je lídrom celkového poradia Daniel Ondo (kvinta). Vedie nielen tabuľku v kategórii starších žiakov, ale je aj na čele celkového poradia všetkých hráčov. Suverénne najlepšou šachistkou medzi dievčatami je Laura Olexová (I. B). Poradie mladších žiakov vedie tercián Šimon Choma. Turnaj vyvrcholí finálovým kolom, ktoré je naplánované na pondelok 3. apríla a stredu 5. apríla. Oficiálne vyhlásenie výsledkov bude po návrate z veľkonočných prázdnin vo štvrtok 13. apríla.

• Tri medaily, dva postupy na celoštátne kolo SOČ

• 30. 3. 2023
        • Dve strieborné pozície znamenajúce postup do celoštátneho finále, jeden bronz – to je bilancia dvadsiatky starogymplákov na krajskom kole Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ). Čítajte ďalej!
      • Mladší sudokáči majú nového lídra, starší takmer istého víťaza

• 30. 3. 2023
        • Siedme kolo 5. ročníka našej celoročnej ligy v riešení logickej hry sudoku STAROGYMPLÁCKY SUDOKÁČ prinieslo zmenu na prvej pozícii v tabuľke mladších sudokáčov. Doterajšieho lídra Samka Semančíka (tercia) vystriedala na čele Ľubka Oravcová (príma). V starších sudokáčoch si takmer úplne otvorila dvere k celkovému prvenstvu Laura Olexová (I. B). Podrobnosti ďalej!
      • Kto nepozná svoju minulosť, nezaslúži si budúcnosť

• 29. 3. 2023
        • Na 25. marec pripadlo smutné výročie. V ten deň v roku 1942 bol z popradskej vlakovej stanice vypravený prvý transport Židov zo Slovenska. Deportovaných bolo presne 999 mladých žien a dievčat z východnej časti našej krajiny. Mali by ste vedieť, že aj budova našej školy má s touto kapitolou dejín svoju spojitosť. Akú? čítajte ďalej!
      • Zvieracia farma nás poučila i kultúrne a jazykovo obohatila

• 29. 3. 2023
        • Viete, kto bol Eric Arthur Blair? Že ste to meno už niekde počuli, len práve v tejto chvíli... no... tma, však? A keď prezradíme jeho umelecký pseudonym – George Orwell? Už aspoň zablikalo svetielko? Ak si rozkliknete nasledujúci článok, určite budete mať oveľa jasnejšie.
      • Žiarivá i temná minulosť

• 28. 3. 2023
        • Poznáte históriu našej školy a budovy, v ktorej sídli? Je to jednoduché! Stačí chodiť po chodbách a schodištiach s otvorenými očami. Neveríte? Návod je v nasledujúcom článku Lucie Mrštinovej (sexta).

• Starogymplácky týždeň (20. – 24. marca 2023)

• 27. 3. 2023
        • Chcete vedieť, čo dôležité sa udialo v našej škole minulý týždeň? Náš jubilejný 20. Starogymplácky týždeň v tomto školskom roku vám to zhrnie vo zvukovej skratke. Ako kvartáni zvládli monitor, čo vás čaká, keď sa nebudete prezúvať, s akými zážitkami sa vrátili prváci z divadla v Martine a čo je to za novú expozíciu na chodbách a schodištiach? To všetko pripravili a príjemné počúvanie želajú Tomáš Sálus (II. B), Eugénia Nagyová (I. C) a Richard Kováč (sexta).
      • Knižní detektívi v školskej knižnici

• 27. 3. 2023
        • Milí žiaci, staňte sa na chvíľu detektívmi!

Školská knižnica vás pozýva počas tohto týždňa (27. - 31. marca) otestovať si svoje zručnosti vo vyhľadávaní a spracovávaní informácií. Súťaží sa v tímoch od 2 do 5 členov, cez veľkú prestávku alebo po vyučovaní v školskej knižnici.

Tímy sa môžu (nemusia) vopred nahlásiť u pani učiteľky Zuzany Kováčovej.

Najšikovnejších čaká sladká odmena.

Tešíme sa na vás!

• Naše florbalistky druhé v okrese

• 27. 3. 2023
        • Na okresnom kole vo florbale dievčat stredných škôl sa naše reprezentantky dostali až do finále. V ňom však podľahli favorizovanému tímu Strednej športovej školy Poprad po tuhom a dramatickom súboji najtesnejšie 0:1. O strieborný úspech sa zaslúžili Alexandra Marhefková, Patrícia Petráňová, Nikola Pitoňáková, Sofia Šillerová (všetky I. B), Ema Bodyová (I. C), Lea Fedorová, Simona Petrásová (obe kvinta), Viktória Chrenková, Katarína Kšenzakovičová, Veronika Langová, Lucia Poradová, Karolína Šodeková (všetky II. B), Simona Vagašová a Michaela Zastková (obe III. C).