• Starogymplácke striebro v regionálnom kole súťaže Mladý Európan

• 25. 4. 2022
        • Druhé miesto starogympláckeho tímu v regionálnom kole súťaže Mladý Európan je ďalším dôkazom kvality žiakov i vzdelávania v našej škole. Družstvo v zostave Zuzana Guzyová, Jakub Mackovjak a Dominik Marianik (všetci III. C) v konkurencii študentov okresov Poprad, Liptovský Mikuláš, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Levoča a Spišská Nová Ves muselo odpovedať na otázky z geografie, histórie i všeobecnej spoločensko-politickej sféry. Ukázalo, že v porovnaní s rovesníkmi z iných škôl patria jednoznačne k lídrom. Ďakujeme a blahoželáme!

• Tradičná ZUČ-ka s tradičnou kvalitou – umenie je nám vlastné

• 22. 4. 2022
        • Náš starý gympel už žil prípravami na veľkonočné prázdniny, ale posledný deň pred ich začiatkom sme ho ešte naplnili umením. Uskutočnila sa tu totiž prehliadka záujmovej umeleckej činnosti – skrátene ZUČ-ka. Tá má u nás už dlhoročnú tradíciu. A tomu zodpovedajúcu kvalitu. Znela hudba, spev, hovorené umelecké slovo. Oko potešili výtvarné práce i umelecké fotografie. Jednoducho sme potvrdili, že umenie je nám vlastné. Čítajte ďalej!
      • Máme druhú a tretiu najlepšiu recitátorku v okrese

• 22. 4. 2022
        • Zuzana Findrová (kvinta) strieborná, Katarína Závacká (oktáva) bronzová – to je bilancia našich recitátoriek na okresnom kole najprestížnejšej súťaže v prednese umeleckej poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. V konkurencii najlepších recitátorov v kategórii stredoškolákov sa naše reprezentantky naozaj nestratili. Práve naopak! Potvrdili, že značka „starý gympel“ patrí aj v tejto oblasti medzi špičkové. Obom blahoželáme! Potvrdením kvalitnej práce s recitátormi v našej škole je aj prvenstvo našej minuloročnej maturantky Lindy Gallovej, ktorá na okresnom kole triumfovala už v kategórii dospelých.
      • SVET MIMO NÁS

• 22. 4. 2022
        • Veríme, že posledné prázdniny v tomto školskom roku ste si užili. A že ste si počas nich stihli prečítať deviatu kapitolu nášho románu na pokračovanie SVET MIMO NÁS. Félix v nej vyrozprával Katke svoje doteraz skrývané tajomstvo súvisiace s jeho pobytom v detskom domove. Bude to mať nejaký vplyv na ich pomaly sa rozhorievajúci vzťah? Je tu jubilejná DESIATA KAPITOLA! Čítajte!
      • Zuzka Guzyová potvrdzuje svoju výnimočnosť

• 20. 4. 2022
        • Po treťom mieste v krajskom kole olympiády zo slovenského jazyka a literatúry sa Zuzana Guzyová (III. C) výrazne presadila aj v olympiáde ľudských práv. Prebojovala sa až do záverečného celoštátneho kola, v ktorom sa zastavila až v semifinále. Bez určenia poradia sa tak ocitla medzi elitnou šestnástkou súťažiacich stredoškolákov z celého Slovenska. Určite ďalší z radu jej osobných, ale aj starogympláckych významných úspechov. Blahoželáme!

• Suverénny postup basketbalistiek do krajského kola

• 20. 4. 2022
        • Naše starogymplácke basketbalistky zvíťazili v okresnom kole postupovej súťaže v basketbale žiakov stredných škôl a postúpili do krajského kola. Vo finále turnaja, ktorý organizovala práve naša škola, zdolali súperky zo Strednej športovej školy Poprad! Gratulujeme a držíme palce medzi špičkou Prešovského samosprávneho kraja!

• OZNAM

• 14. 4. 2022
        • Počas veľkonočných prázdnin v dňoch 14. 4. 2022 a 19. 4. 2022 je škola zatvorená.

• SVET MIMO NÁS

• 13. 4. 2022
        • Nechceme vás, milí čítači nášho románu na pokračovanie SVET MIMO NÁS, nechať len tak odísť prázdninovať a ani vám neponúknuť ďalšiu kapitolku. Má poradové číslo deväť. Už v predchádzajúcej kapitole to medzi hlavnými hrdinami Katkou a Félixom zdravo zaiskrí. Teraz však potrebujú po šokujúcom zážitku zo stretnutia s neznámym tvorom-netvorom v rieke predovšetkým upokojiť. Poskytne im na to priestor byt Katkiných rodičov? Čítajte!

• Som z GPUK - Čo priniesol tretí štvrťrok

• 13. 4. 2022
        • V pondelok sme v Starogympláckom týždni sľúbili, že sa ešte vrátime k mimoriadne dôležitej udalosti predchádzajúceho týždňa – trištvrteročnej klasifikačnej konferencii. A tak sme vyrazili na chodby nášho starého gympla a pýtali sme sa. Spolužiakov i učiteľov. Ste zvedaví, ako hodnotia prvú polovicu druhého polroka? Počúvajte na stránke školy / na Spotify náš ďalší podcast, ktorý pripravila Andrea Milanová (III. B)!

• plsik@stary-gympel.sk
      • 052/426 44 21 informátor; 052/426 44 27 sekretariát