• Postup Jakuba Čopíka do celoštátneho finále geografickej olympiády

• 2. 5. 2023
        • Radi prinášame správy o tom, že žiaci našej školy patria medzi najlepších na súťažiach rôzneho typu – predmetových olympiádach, súťažiach SOČ (stredoškolská odborná činnosť), umelecké súťažné prehliadky. Tentoraz to bude o geografii. Čítajte!
      • Najlepší slávici sú starogympláci

• 2. 5. 2023
        • Okresné kolo postupovej súťaže žiakov v speve populárnej piesne SLÁVICI Z LAVICE bolo totálne v réžii starogympláckych speváckych hviezdičiek. Z víťazstva sa potešila a na krajskú prehliadku sa chystá Zuzana Skoncová (III. B), striebornú pozíciu zaujala Jasmine Cehulová (IV. B). Po recitátorských úspechoch posledných dní je to ďalší dôkaz, že u nás na starom gympli máme nielen výborných vedátorov, ale aj skvelých umelcov.
      • Starý gympel bude mať vďaka Zuzke Findrovej zastúpenie vo finále HK

• 28. 4. 2023
        • Tri starogympláčky v dvoch vekových aj súťažných kategóriách krajského kola najprestížnejšej recitátorskej súťaže na Slovensku Hviezdoslavov Kubín (HK) poriadne rozvírili hladinu. Po prvenstvách na okresnom kole si všetky tri v Divadle Jonáša Záborského v Prešove vybojovali miesto na pódiu pre medailistov. Čítajte ďalej!
      • Soňa Vasiľová štvrtá na celoslovenskom finále biologickej olympiády

• 28. 4. 2023
        • Tesne pod medailovým pódiom ostala v celoslovenskom finále B-kategórie biologickej olympiády Soňa Vasiľová (II. B). Štvrté miesto v konkurencii 23 najlepších stredoškolákov z celého Slovenska na pôde Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave v teoreticko-praktickej časti je však výnimočným úspechom. Blahoželáme!

• O víťazoch je rozhodnuté, boj o ďalšie medailové pozície pokračuje

• 27. 4. 2023
        • Už predposledné 8. kolo našej celoročnej ligy v riešení logickej hry sudoku definitívne rozhodlo o držiteľoch honoru Starogymplácky sudokáč. Kto si vďaka logickému mysleniu odnesie pomyselnú palmu víťazstva v tomto polojubilejnom 5. ročníku? Prečítajte si!
      • Valné zhromaždenie KUKAI š. f.

• 27. 4. 2023
        • Pozývame všetkých akcionárov našej študentskej firmy KUKAI na valné zhromaždenie, ktoré sa bude konať vo štvrtok 27. apríla 2023 o 14.30 h v učebni č. 201.
      • Tercián Filip Štefko postúpil do celoštátneho kola IJSO

• 27. 4. 2023
        • Ani tento rok nebude v celoslovenskom finále IJSO (International Junior Science Olympiad – Medzinárodná olympiáda mladých vedcov) chýbať starogymplák. Po Soni Vasiľovej (dnes už II. B) a Slávke Rybkovej (kvinta) bude tentoraz v záverečnom kole bojovať o postup na celosvetovú súťaž Filip Štefko (tercia).
      • Zuzka Skoncová treťou najlepšou recitátorkou poézie v PSK

• 26. 4. 2023
        • Na krajskom kole najprestížnejšej recitačnej súťaže na Slovensku Hviezdoslavov Kubín obsadila Zuzana Skoncová (III. B) v prednese poézie v kategórii stredoškolákov výborné 3. miesto. Porota tým ocenila jej netradičnú interpretáciu básne amerického bítnického autora Lawrenca Ferlinghettiho. Blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu starého gympla!
      • Na chvíľu sme vkĺzli do temnej doby..., aby sme nezabudli

• 26. 4. 2023
        • Prebudiť sa do daždivého a nepríjemne studeného aprílového rána s tým, že vás čaká cesta do koncentračného tábora... Bŕŕŕ! Ale nie, naozaj to pre nás nebolo až také zlé. To s tým studeným ránom je síce pravda, druhá časť úvodnej vety je však silne pritiahnutá za vlasy. Nás čakala cesta do západoslovenskej Serede. Tam je totiž Múzeum holokaustu. Čítajte ďalej!