• Mobilita 3 - PRAHA

   • Kľúčová akcia 1 - Vzdelávacia mobilita jednotlivcov 
    Názov projektu: VZDELÁVANIE PRE BUDÚCNOSŤ

    Štruktúrovaný kurz - Výučba cudzích jazykov 

    Štruktúrovaného kurzu Foreign Language Teaching som sa zúčastnila v novembri 2019 v Prahe, kde sídli aj spoločnosť ITC, ktorá tento kurz organizovala. Tento kurz som absolvovala s cieľom aktualizácie mojich učebných metód a nadobudnutia nových poznatkov v oblasti moderného vyučovania cudzích jazykov.

    Kurz trval päť dní, všetky metódy, ktorými sme sa zaoberali, sme absolvovali z perspektívy žiaka a potom, po didaktickej analýze, aj učiteľa. V pondelok, po zoznámení sa s pracovníkmi ITC a školiteľmi, sme sa oboznámili s niekoľlými zaujímavými aktivizačnými metódami, ktorými možno viesť úvodné – zoznamovacie hodiny a tým sme sa aj sami zoznámili navzájom a s našou školiteľkou. Nasledovala prezentácia a praktické ukážky výučby priamou metódou, metód využívajúcich informačné technológie a zamerali sme sa na rozvíjanie komunikačnej zručnosti rozprávania za pomoci internetových aplikácií. Popoludní nás čakala zaujímavá prehliadka historického centra Prahy v spoločnosti sprievodcu. V utorok sme sa zamerali na metódu CLIL, učenie sa prostredníctvom riešenia problému a výučbu gramatiky zábavnou formou. Streda bola zameraná na využitie technológií a príbehov v rovíjaní všetkých komunikačných zručností a popoludní sme navštívili strednú školu, kde sme mali možnosť vidieť dalšie zaujímavé metódy a postupy v praxi. Vo štvrtok sme sa postupne venovali rôznym aktivizačným metódam na rozvíjanie jednotlivých komunikačných  zručností – čítania a počúvania s porozumením, rozprávania a písania. Naučili sme sa aj ako využívať metódu dramatizácie. Piatok patril učebným štýlom. Pracovali sme s metódami, ktoré sme v priebehu predchádzajúcich dní už absolvovali a pridali sme aj ďalšie s tým, že sme ich zapracovali do systému rôznych učebných štýlov žiakov.

    Kurzu sa spolu so mnou zúčastnili ďalší traja pedagógovia z trochu rôznych európskych krajín – Nemecka, Talianska a Chorvátska, školitelia z Čiech a Španielska, stretli sme sa aj s ďalšími spolupracovníkmi organizácie ďalších národností. Prostredie bolo teda skutočne medzinárodné, no bez jazykovej bariéry, vďaka výbornej znalosti anglického aj iných jazykov všetkých zapojených. Preto sme mohli nie len plnohodnotne pracovať v rámci kurzu, no aj viesť neformálne rozhovory mimo neho, objavovať nové apsekty európskych kultúr a zároveň zisťovať, že napriek všetkým rozdielom, máme toho veľmi veľa spoločného.

    Tento kurz bol pre mňa ako učiteľa cudzích jazykov veľmi obohacujúci, poznatky a zručnosti, ktoré som počas neho nadobudla aplikujem vo svojej práci na hodinách, čo ich viditeľne oživilo, žiaci sú viac angažoavní a preto sa učia rýchlejšie a efektívnejšie. O svoje poznatky som sa podelila aj s ďalšími pedagógmi našej školy.

    Zuzana Kováčová
    učiteľka anglického a francúzskeho jazyka

     

    FOTOGALÉRIA

    OTVORENÉ MATERIÁLY - VÝUČBA CUDZÍCH JAZYKOV

    Mobilita bola realizovaná vďaka finančnému príspevku z programu Európskej únie Erasmus+.

  • Kontakty

   • Gymnázium, Kukučínova 4239/1, Poprad
   • skola@stary-gympel.sk
   • taylorova@stary-gympel.sk
   • 052/4264421 informátor 052/4264427 sekretárka riaditeľa školy 052/4264422 riaditeľ školy
   • Kukučínova 4239/1, 058 39 Poprad
   • IČO: 00161098
   • DIČ: 2020656935
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje