• Mimoriadnu aktivitu a úspešnosť našej školy v projektoch programu Erasmus+ si už všimli aj za hranicami Slovenska. Európska komisia nám udelila prestížne ocenenie European Innovative Teaching Award.
          • Pozrite si modernú prezentáciu našej školy, ktorá spolu s virtuálnou prehliadkou obsahuje fotografie interiéru a exteriéru s možnosťou vstúpiť do interiéru formou 3D virtuálnej prehliadky (Indoor view).
            • NOVINKY

• Umením sme si pripomenuli ukončenie I. svetovej vojny

• 13. 11. 2023
                • V sobotu 11. novembra si celý svet pripomenul 105. výročie ukončenia hrozivého vojnového konfliktu  v dejinách ľudstva – I. svetovej vojny. S celým svetom si toto výročie pripomenuli aj učitelia a žiaci stredných škôl Prešovského samosprávneho kraja. Ako? Čítajte!
              • Viete niečo o bombardovaní Nových Zámkov? Uzol vám rozšíri obzor

• 8. 11. 2023
                • Hneď na začiatku treba povedať, že UZOL je názov románu a jeho autor Marek Hudec nám ho osobne prišiel predstaviť. To NÁM znamená členom čitateľského klubu Anasoft litera gymnazistov a žiakom I. AA triedy. Prečítajte si recenziu tohto dielka uchádzajúceho sa o honor najlepšia slovenská próza roku 2022.
                • Neboli ste na besede so spisovateľom Markom Hudecom? Vypočujte si ho!

• 7. 11. 2023
                • Cena René – Anasoft litera gymnazistov, do ktorej je už šiesty rok zapojená aj naša škola, sa pomaly blíži k cieľu. Čoskoro sa dozvieme, ktorá z piatich nominovaných kníh sa stane KNIHOU ROKA. Členovia starogympláckeho  čitateľského klubu mali pred pár dňami možnosť osobne sa stretnúť s mladým slovenským spisovateľom Markom Hudecom. O čom takmer dve hodiny debatovali? To vedia len oni. Vy si však vďaka podcastu Tomáša Sálusa (III. B) môžete zopár postrehov autora knihy Uzol. Vojnový príbeh Nových Zámkov vypočuť TU. No a ak chcete vedieť niečo viac o samotnej súťaži René – Anasoft litera gymnazistov, Tomáš vyspovedal aj koordinátorku tejto najvýznamnejšej literárnej ceny na Slovensku Alexandru Jurišovú. Rozhovor s ňou je zase TU. Príjemné počúvanie!

• Dva starogymplácke tímy v druhej desiatke výsledkovej listiny Matboja

• 7. 11. 2023
                • Na celoslovenskej matematickej súťaži Matboj v Košiciach obsadilo družstvo v zostave Markéta Dlugošová, Michaela Plšíková, Jozef Šifra a Jozef Pažitný (všetci kvinta) veľmi slušné 14. miesto. V 48-člennom štartovom poli len o tri priečky nižšie na 17. pozícii klasifikovali zostavu Soňa Vasiľová (III. B), Sebastián Šoltys, Ondrej Pomietlo (obaja septima) a Michal Tatarko (I. C). Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.
            • AKTUÁLNE PROJEKTY

• Akreditácia 2021-2027