• Plavkyňa Tamara Potocká (III. GS) po svojom skvelom vystúpení na májových majstrovstvách Európy v Budapešti potvrdila aj na víkendových majstrovstvách Slovenska v Poprade, že je pevne etablovaná v absolútnej slovenskej špičke. Dôkazom sú jej štyri tituly republikovej šampiónky medzi dospelákmi! Osobné rekordy si vylepšila v polohovej dvojstovke, ktorú zvládla za 2:17,65 min a na 200 m voľným spôsobom, kde dosiahla čas 2:03,92 min. Ďalšie dve zlaté medaily si vyplávala na 200 m znak a 50 m motýlik. Blahoželáme a ďakujeme, Tamara!
        • Prvenstvá v krajských kolách predmetových olympiád, medaily z celoštátnych súťaží, sem-tam aj úspech na medzinárodnom fóre – to všetko už akosi patrí k súčasnej realite nášho starého gympla. Radi to konštatujeme, radi sa tým pýšime. Avšak to, čo v tomto školskom roku dosiahli naši fyzikári, prekračuje všetky doterajšie úspechy. Do celosvetovej súťaže mladých fyzikov postúpili až dvaja naši žiaci!
          • Radi a s hrdosťou sa pochválime, že študentka nášho starého gympla Katarína Vosovičová (IV. B) úspešne zvládla reprezentáciu našej školy, okresu, kraja i Slovenska na medzinárodnej Mendelejevovej chemickej olympiáde, ktorej organizátorom bola Chemická fakulta Moskovskej štátnej univerzity Michaila Vasilieviča Lomonosova v hlavnom meste Ruskej federácie!
            • Starogympláci si v celoslovenskom finále Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ) vybojovali kompletnú zbierku medailí!
              Víťazom v kategórii Životné prostredie, geografia, geológia sa stal Stanislav Koreň (III. B), ktorý sa vo svojom ichtyologickom prieskume Bieleho Váhu venoval najmä hlaváčom.
              • NOVINKY

• Postup Sebastiána Šoltysa na krajské kolo biologickej olympiády

• 24. 2. 2021
                  • Kvartán Sebastián Šoltys obsadil v okresnom kole teoreticko-praktickej časti biologickej olympiády v C-kategórii druhé miesto. To mu zabezpečilo postup na krajské kolo, ktoré je pre túto kategóriu najvyšším postupovým. Bronzová priečka vo výsledkovej listine patrila Radke Dorniakovej z tercie.
                • Predsa sme sa dočkali!

• 22. 2. 2021
                  • Je piatok 19. februára. Už dva týždne sme my „asi maturanti” v škole. Boli sme radi, že konečne môžeme zasadnúť do lavíc, stretnúť sa so spolužiakmi a o čosi efektívnejšie sa pripravovať na našu „skúšku dospelosti“.
                • Starý gympel má novú aulu

• 19. 2. 2021
                  •      Najskôr azda definícia toho, čo je to vlastne v našej škole nové. Slovník súčasného slovenského jazyka pri hesle AULA uvádza: veľká sála (škôl, univerzít a iných verejných budov) určená na slávnostné zhromaždenia, slávnostná sieň.
                         Áno, aj v starom gympli máme takúto slávnostnú miestnosť, ktorá je už pripravená na skutočne reprezentačné účely. Ruky šikovných remeselníkov ju vytvorili z bývalej učebne číslo 201. Stačilo im na to niečo vyše mesiaca.

• S Petrom Balkom o zdravom strachu, horore, aj vysokoškolskom štúdiu

• 19. 2. 2021
                  •      A je to tu! Chvíľa, na ktorú sme všetci čakali. Teda všetci tí, ktorí sme tak trošku milovníci kníh. A tak trošku nás zaujíma aj iné než mimočítankové čítanie.
                         Vďaka tomu, že naša škola sa zapojila do súťaže Cena René – Anasoft litera gymnazistov, dostali sme príležitosť podebatovať s Petrom Balkom – autorom románu Ostrov. Tento román sa dostal medzi päticu nominovaných, teda vlastne najlepších literárnych diel predchádzajúceho roka.

• Paťo Baran v trháku, Radka Dorniaková novou líderkou

• 19. 2. 2021
                  • Šieste kolo našej celoročnej ligy v riešení logickej hry sudoku STAROGYMPLÁCKY SUDOKÁČ poriadne premiešalo poradie v celkovej tabuľke. Novou líderkou poradia mladších sudokáčov je terciánka Radka Dorniaková. Na čelo celkového poradia ju vyniesol 15-bodový zisk za tretie prvenstvo v rade, celkovo už štvrté v tomto ročníku. Od budúceho kola sa už bude každému súťažiacemu škrtať jeho najhorší výsledok, to môže meniť poradie ešte výraznejším spôsobom.

• Østrov je pútavý príbeh, dnes sa stretneme s jeho autorom

• 18. 2. 2021
                  • Dnes, štvrtok 18. februára, je ten deň, keď si každý starogymplák môže podebatovať so spisovateľom. A nie hocijakým. Peter Balko má síce iba 32 rokov (na spisovateľa naozaj mladý), ale jeho román Ostrov (na prebale knihy je to napísané magickejšie – Østrov) nie je jeho prvotinou.

• Poďte besedovať so spisovateľom

• 17. 2. 2021
                  •      Karanténa, do ktorej sme sa dostali pre COVID-19, nás oberá o mnohé. Čítať nám však nezabránila. Korona – nekorona, my čítame. Už tretí rok patrí naša škola medzi gymnáziá, ktoré sú zapojené do hodnotenia próz súčasných slovenských autorov. Cena René – Anasoft litera gymnazistov sa na literárnej scéne stáva mimoriadne prestížnou záležitosťou. Vďaka nej sa stredoškoláci zoznamujú s najnovšou slovenskou umeleckou tvorbou. Zároveň sa učia chápať a vysvetľovať literárny text, vyjadrovať svoj vlastný kritický názor na prečítané diela, argumentovať.

• Nie je učebňa ako učebňa

• 15. 2. 2021
                  • Tradičná školská učebňa? Vpredu tabuľa, vľavo okná, vzadu na stene obyčajne ničnehovoriaca nástenka, vpravo (možno?) nejaká mapa alebo portrét národného dejateľa, napríklad spisovateľa, na ktorého meno si nie a nie spomenúť...

Tak takéto učebne budete u nás v starom gympli hľadať márne. Napriek tomu, že koronová karanténa vyhnala žiakov z budovy, škola nespí. Učebne dostávajú novú tvár. A nielen to. Dostávajú – DUŠU!

• Súhlasíte?

• 15. 2. 2021
                  • Máme za sebou Valentína. Pre niekoho deň ako každý iný, pre zamilovaných však dôvod na oslavy. Srdiečka, darčeky, romantika a vyznania lásky. Presne to obklopuje páry počas sviatku zamilovaných.

• 052/4264421 informátor 052/4264427 sekretárka riaditeľa školy 052/4264422 riaditeľ školy