• NOVINKY

• Som z GPUK - Tamara Potocká IV. GS - Skromná starogymplácka hviezda

• 12. 4. 2022
        • Možno ju stretávaš na chodbe, na schodišti a ani si neuvedomíš, že popri tebe prešla jedna z najlepších súčasných slovenských plavkýň. Účastníčka olympijských hier mládeže, majstrovstiev sveta i Európy, pretekov Svetového pohára, mnohonásobná majsterka Slovenska... Skromná, nenápadná, rovnako dobrá v bazéne i v škole. A je naša – starogympláčka. Áno, takáto je Tamara Potocká (IV. GS). Chceš vedieť o nej ešte viac? Vypočuj si na stránke školy/ na Spotify, o čom sa s ňou rozprávali Andrea Milanová a Jasmine Cehulová (obe III. B).

• ... a nehovor, že kvapka v mori nie je dôležitá

• 12. 4. 2022
        • Neverím, že to, čo sa už pomaly dva mesiace deje na Ukrajine, necháva niekoho normálne uvažujúceho ľahostajným. Aj k nám na Slovensko prichádzajú stovky, ba tisícky ľudí, aby si zachránili... život. Prichádzajú z donedávna  normálne fungujúcej krajiny s batôžkom, kufrom, taškou, v ktorých majú zbalené to najnevyhnutnejšie. Je (malo by byť!) nepísanou morálnou povinnosťou nás, neporovnateľne bohatších, pomôcť týmto ľuďom v núdzi.

• Starogymplácky týždeň (4. – 8. 4. 2022)

• 12. 4. 2022
        • Na mimoriadne udalosti to bol výnimočne bohatý týždeň. Však si len pozrite, o čom všetkom sa písalo v našom školskom časopise Verejné tajomstvá starého gympla (VeTa eS Gé). Nás tvorcov podcastov zaujali dve epizódky. Pondelková trištvrteročná klasifikačná konferencia a mimoriadny úspech našich SOČ-károv – teda riešiteľov stredoškolskej odbornej činnosti. Ku "klasifikačke" a našim študentským pocitom z nej sa ešte vrátime v osobitnom podcaste. V tomto si vypočujte debatu s dvomi našimi medailistkami z kategórie Zdravotníctvo a farmakológia na krajskom kole SOČ. Porozprávala sa s nimi Zuzana Guzyová (III. C). Počúvajte na našej stránke / na Spotify.

• KUKART zaujal aj na Veľtrhu podnikateľských talentov

• 8. 4. 2022
        • Naša starogymplácka študentská firma KUKART sa bola predstaviť v Bratislave na Veľtrhu podnikateľských talentov. V obchodnom komplexe Nivy centrum v pútavom stánku mali v rámci celoslovenskej súťaže študentských firiem možnosť prezentovať svoje produkty – plagáty. Na podujatie sa prišiel pozrieť aj predseda vlády Slovenskej republiky Eduard Heger. Návštevníkov veľtrhu KUKART-áci zaujali. O ich podnikateľské aktivity bol záujem, na ich adresu zaznelo množstvo pochvál. Ďakujeme za zviditeľňovanie našej školy!
    • AKTUÁLNE PROJEKTY

• Akreditácia 2021-2027