• Nehovorte, že ste si ešte nevšimli veľkú fotografiu areálu nášho starého gympla, ktorá každému trochu všímavému udrie do očí ako prvá po vstupe do budovy. Visí oproti hlavnému vchodu už niekoľko dní. Netradičný nádherný pohľad na budovu, park, športový areál... Odkiaľsi zhora. Napadlo vám pri pohľade na tento záber, kde a ako vznikol?
          • Pozrite si modernú prezentáciu našej školy, ktorá spolu s virtuálnou prehliadkou obsahuje fotografie interiéru a exteriéru s možnosťou vstúpiť do interiéru formou 3D virtuálnej prehliadky (Indoor view).
          • NOVINKY

• Daj fotke príbeh

• 14. 4. 2021
              • Tak sa volala literárna súťaž, ktorú ešte na konci minulého roka vyhlásil Prešovský samosprávny kraj (PSK) pri príležitosti Roka zdravotných sestier a pôrodných asistentiek. Zapojili sme sa do nej aj my starogympláci.

• Excelentný úspech Katky Vosovičovej

• 14. 4. 2021
              • Katka Vosovičová (IV. B) zažiarila v celoštátnom kole chemickej olympiády. Vo finále v najťažšej A-kategórii obsadila vynikajúce 4. miesto, tým si zaistila účasť v tíme Slovenska na 55. ročníku medzinárodnej Mendelejevovej chemickej olympiády.
              • Starogymplácki umelci

• 14. 4. 2021
              • Za posledných niekoľko dní sa v mailovej schránke nášho školského internetového časopisu Verejné tajomstvá starého gympla (vetasg@stary-gympel.sk) objavilo viacero zaujímavých príbehových textov. Rozhodli sme sa preto, že tento týždeň si urobíme „umelecký“. Každý deň si budete môcť na tomto mieste prečítať jeden zo starogympláckych študentských výtvorov.

• POZVÁNKA - ONLINE KONZULTAČNÉ RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• 13. 4. 2021
              • Vážení rodičia,
                pripravili sme pre Vás ponuku online konzultácií. Konzultačné rodičovské združenie sa uskutoční v dňoch 15. a 16. 4. 2021 v čase od 15:30 - 17:00 h. Konzultácie budú prebiehať cez Microsoft Teams a je potrebné ich rezervovať vopred. Zoznam, čas a možnosť rezervácie konzultačných hodín nájdete v EduPage v sekcii Komunikácia/Prihlasovanie/Konzultačné hodiny.

• Máme víťaza!

• 7. 4. 2021
              • Akého víťaza? Čo vyhral? Ako vlastne vyhral?... Toto vám určite prebehlo hlavou po prečítaní titulku. Ale počkať, počkať! Všetko po poriadku.
              • Boj o starogympláckeho sudokáča graduje

• 7. 4. 2021
              •      Po siedmom kole našej celoročnej súťaže v riešení logickej hry sudoku STAROGYMPLÁCKY SUDOKÁČ sme prvýkrát v tabuľke škrtali jednotlivým súťažiacim ich najhoršie doterajšie výsledky. Podľa súťažného poriadku sa totiž do celkového poradia počíta iba šesť najlepších výsledkov, tie slabšie sa anulujú. Zatiaľ to poradím v jednotlivých kategóriách nezamiešalo, ale bodové rozdiely sa zmenili. Sudokáč teda naberá na gradácii.

• Štyria víťazi KK SOČ, päť postupujúcich do celoštátneho finále

• 31. 3. 2021
              •  Stredoškolská odborná činnosť (slangovo „sočka“) predstavuje jeden z vrcholov pre vedychtivých –násťročných budúcich vedcov. Táto súťažná prehliadka výskumnej činnosti stredoškolákov vysoko prekračujúca rámec vyučovacích povinností je tým naozajstným reálnym obrazom kvality žiakov a aj ich učiteľov. No a my s radosťou a hrdosťou konštatujeme, že starogymplácki výskumníci na krajskom finále SOČ doslova excelovali!

• Terciánka Mirka Rybková do celoštátneho kola dejepisnej olympiády

• 31. 3. 2021
              • Miroslava Rybková (tercia) zvíťazila v krajskom kole dejepisnej olympiády v D-kategórii a bude našu školu a Prešovský samosprávny kraj (PSK) reprezentovať v celoslovenskom finále. Výborný výsledok zaznamenala aj Katarína Jordánová (kvarta), ktorá o kategóriu vyššie (C-kategória) skončila druhá. Obom našim historičkám gratulujeme a Mirke budeme držať palce v súbojoch s najlepšími v rámci celého Slovenska.
              • Marec bol mesiacom knihy

• 26. 3. 2021
              •      Sprevádzajú nás celý život. Zodpovedajú aj nezodpovedané. Milujeme ich vôňu, nenávidíme, keď sú povinné. V nejednej sa nájdeme. Sem-tam nám v hlave skrsne myšlienka nejakú napísať. A v neposlednom rade dokážu zachrániť Vianoce.
            • ERASMUSDAY WITH SDGs AT STARY GYMPEL

• 15 October 2021

• STAŇTE SA NAŠÍM FANÚŠIKOM

• PROJEKTY

• Ing. PaedDr. Beáta Taylorová, PhD.
            • riaditelka@stary-gympel.sk
            • 052/426 44 21 informátor; 052/426 44 27 sekretariát