• Plavkyňa Tamara Potocká (III. GS) po svojom skvelom vystúpení na májových majstrovstvách Európy v Budapešti potvrdila aj na víkendových majstrovstvách Slovenska v Poprade, že je pevne etablovaná v absolútnej slovenskej špičke. Dôkazom sú jej štyri tituly republikovej šampiónky medzi dospelákmi! Osobné rekordy si vylepšila v polohovej dvojstovke, ktorú zvládla za 2:17,65 min a na 200 m voľným spôsobom, kde dosiahla čas 2:03,92 min. Ďalšie dve zlaté medaily si vyplávala na 200 m znak a 50 m motýlik. Blahoželáme a ďakujeme, Tamara!
        • Prvenstvá v krajských kolách predmetových olympiád, medaily z celoštátnych súťaží, sem-tam aj úspech na medzinárodnom fóre – to všetko už akosi patrí k súčasnej realite nášho starého gympla. Radi to konštatujeme, radi sa tým pýšime. Avšak to, čo v tomto školskom roku dosiahli naši fyzikári, prekračuje všetky doterajšie úspechy. Do celosvetovej súťaže mladých fyzikov postúpili až dvaja naši žiaci!
          • Radi a s hrdosťou sa pochválime, že študentka nášho starého gympla Katarína Vosovičová (IV. B) úspešne zvládla reprezentáciu našej školy, okresu, kraja i Slovenska na medzinárodnej Mendelejevovej chemickej olympiáde, ktorej organizátorom bola Chemická fakulta Moskovskej štátnej univerzity Michaila Vasilieviča Lomonosova v hlavnom meste Ruskej federácie!
            • Starogympláci si v celoslovenskom finále Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ) vybojovali kompletnú zbierku medailí!
              Víťazom v kategórii Životné prostredie, geografia, geológia sa stal Stanislav Koreň (III. B), ktorý sa vo svojom ichtyologickom prieskume Bieleho Váhu venoval najmä hlaváčom.

• 052/4264421 informátor 052/4264427 sekretárka riaditeľa školy 052/4264422 riaditeľ školy